Solidan otpor i poraz PPD Zagreba kod europskog doprvaka

Hrvatski prvak PPD Zagreb poražen je u šestom kolu skupine B Lige prvaka na gostovanju u Nantesu s 23:20.

Nantes je prošlogodišnji europski doprvak, a plinarima je ovo četvrti poraz, uz pobjedu i remi.

Momčad Line Červara odlično je krenula u utakmicu i nakon 17 minuta igre vodila je 1:6. Vodio je Zagreb i s 5:9, no ulaskom Lazarova domaćini su pomalo uspostavili ravnotežu i u posljednjoj minuti prvog poluvremena izjednačili. Zahvaljujući golu Mrakovčića PPD je ipak otišao na odmor s minimalnom prednošću 10:11.

Ipak, Nantes je početkom nastavka preuzeo kontrolu i vodio s minimalnom prednošću. Uspjeli su gosti na ulasku u posljednjih 10 minuta pogoditi za 17:17, ali uslijedili su promašeni sedmerac i zicer, što su Francuzi uspješno kaznili.

Domaćina je s pet golova predvodio Kiro Lazarov, a pet je zabio i Horvat kod gostiju.