SEHA: Nexe svladao oslabljenu Steauu

Rukometaši Nexea slavili su u 6. kolu regionalne SEHA lige u Našicama protiv bukureštanske Steaue 28:23 (12:11).

Rumunjska momčad u Našice je stigla bez trenera i gotovo cijele prve postave. Stigli su s deset igrača od čega dva golmana, a dodatno su bili oslabljeni nakon izravnog crvenog kartona koji je dobio Michai Becheru zbog udarca u lice.

Nakon odlaska na odmor sa samo golom viška (12:11), igrači Hrvoja Horvata u nastavku postepeno uspijevaju doći do veće prednosti, koja je u 47. minuti iznosila pet golova. Iako oslabljeni, Rumunji se nisu predavali, pa su u 54. minuti imali samo dva gola zaostatka (22:20), no Našičani uzvraćaju i mirno privode susret kraju.

Tomi Vozab sa šest golova predvodio je Nexe, a po četiri su dodali Marin Šipić, Albin Eter i Marko Buvinić, dok je Marin Vegar sa sedam pogodaka bio prvi strijelac Steaue.

Nexe se petom pobjedom ove sezone bodovno izjednačio s vodećim PPD Zagrebom i Vardarom. U sljedećoj utakmici Našičani 31. listopada dočekuju Vojvodinu.