Liga prvaka: Visok poraz PPD Zagreba na gostovanju

PPD Zagreb poražen je na gostovanju u Zaporožju kod Motora (13:17) 27:35 u petom kolu skupine B Lige prvaka.

Zagrebaši su dobro krenuli u utakmicu, imali su prednost 9:6 sredinom prvog poluvremena, ali tada domaćini rade seriju 6:0 i preuzimaju vodstvo koje nisu ispustili do kraja utakmice. Najveća prednost Motora tijekom drugog poluvremena bila je +9. Kod vrlo lošeg PPD-a daleko najbolji su bili Josip Pavletić-Božić s 10 golova iz 10 udaraca i Ivan Sršen s 8 golova, dok su domaćine predvodili Baris Pohuski (7) i Babičev (6).

Ukrajinska momčad stigla je do prvih bodova u ovosezonskoj Ligi prvaka i popeli su se na sedmo mjesto. PPD je peti s jednom pobjedom, jednim neriješenim ishodom te tri poraza.

Hrvatski prvaci su u prvom kolu EHF Lige prvaka izgubili kod kuće od Szegeda, u drugom su u gostima iznenadili njemački Flensburg, kod kuće su teško poraženi od PSG-a, a u 4. kolu su u gostima izvukli bod kod danskog Skjerna.

U 6. kolu PPD Zagreb 3. studenoga gostuje kod francuskog Nantesa.