[VIDEO] Usain Bolt postigao prve golove u nogometnoj karijeri!

Bivši najbolji sprinter svijeta i osvajač osam olimpijskih zlata Usain Bolt postigao je prve golove u profesionalnoj nogometnoj karijeri, čak dva u pobjedi svojih Central Coast Marinersa 4:0 nad drugoligašem Macarthur South West Unitedom.

Jamajčanin je u 55. minuti prijateljske utakmice iskosa s lijeve strane prvi put zatresao mrežu za 3:0, a 15 minuta kasnije iskoristio je sudar suparničkog braniča s golmanom i lako dodao drugi.

Prvi put je bio u početnoj postavi, činio je napadački dvojac Marinersa zajedno s bivšim napadačem engleske Aston Ville Rossom McCormackom.

Prvi put sam bio u početnoj postavi i zabio dva gola, to je dobar osjećaj
, rekao je nakon utakmice Bolt, dodavši još jednom kako je ozbiljan u namjeri da postane profesionalni nogometaš.

Bolt je nekad trenirao s Borussijom Dortmund, što je ipak bila previsoka razina za 32-godišnjeg nogometnog početnika, a igrač Dortmunda Mario Götze, strijelac pobjedničkog gola u finalu SP-a 2014. godine, rekao je : Mislim da Bolt može uspjeti u nogometu. Ne znam koji je nivo australske lige, ali on je sportaš i ima niz kvaliteta koje su potrebne u suvremenom nogometu.