ATP Šangaj: Pavić i Marach ponovno bolji od Dodiga i Mektića

Najbolji hrvatski tenisač u parovima Mate Pavić i Austrijanac Oliver Marach probili su se u polufinale turnira Masters 1000 serije u Šangaju, gdje su u četvrtfinalu nadigrali hrvatske Davis Cup reprezentativce Ivana Dodiga i Nikolu Mektića sa 3:6, 6:2 i 10:6.

Drugi tjedan zaredom ovi su se parovi našli na suprotnim stranama u četvrtfinalu na ATP turnirima, a baš kao što je to bilo prošlog tjedna u Pekingu, ponovno su pobjedu odnijeli Pavić i Marach.

U odlučujućem tie-breaku, od rezultata 3-3, hrvatsko-austrijski par osvojio je šest od sljedećih sedam poena te realizorao treću meč-loptu.

Pavić i Marach će za mjesto u finalu igrati protiv Poljaka Lukasza Kubota i Brazilca Marcela Mela, koje u prethodna dva dvoboja nisu uspjeli pobijediti. Prošle godine je poljsko-brazilska kombinacija bila bolja u finalu Wimbledona, a prošloga tjedna su Kubot i Melo slavili i u finalu turnira u Pekingu.

U drugom polufinalu sastaju se Kolumbijci Cabal i Farah te britansko-brazilski par Murray - Soares.

Prvi polufinalni par čine Novak Đoković i Aleksandar Zverev

Novak Đoković i Alexander Zverev čine prvi polufinalni par ATP turnira Masters 1000 serije u Šangaju, a za plasman među četvoricu najboljih srpski tenisač je u četvrtfinalu nadigrao Južnoafrikanca Kevina Andersona sa 7:6 (1), 6:3, a 21-godišnji Nijemac je sa 6:4 i 6:4 bio bolji od Britanca Kylea Edmunda.

Bit će to njihov drugi dvoboj na ATP turnirima i drugi na Mastersima. Prvi su odigrali prošle godine u finalu rimskog Mastersa, u kojem je Nijemac slavio u dva seta (6:4, 6:3).

U preostala dva četvrtfinala u Šangaju sastaju se Borna Ćorić i Australac Matthew Ebden, od 12 sati po srednjoeuropskom vremenu, te Švicarac Roger Federer i Japanac Kei Nishikori, koji će odigrati posljednji meč današnjeg programa u Qi Zhong Areni.