Vojvodina svladala Mladost u kvalifikacijama Lige prvaka

Odbojkaši zagrebačke Mladosti poraženi su na svom parketu u prvom susretu prvog kola kvalifikacija za ulazak u Ligu prvaka.

U domu odbojke  na Savi s 2:3 (21:25, 21:25, 27:25, 25:20, 12:15) bolji od Zagrepčana bili su odbojkaši srbijanske Vojvodine.

Prva dva seta osvojili su gosti s 21:25. U nastavku zagrebačka momčad uspjela je izjednačiti, u tijesnom trećem setu bilo je  27:25. Hrvatski prvak vratio se iz ponora, spasivši meč-loptu kod 23:24 u trećem setu, te odličnom igrom u četvrtom setu izborio odluku u petom.

U odbojkaškom tie-breaku srbijanski prvak je od 3:3 nanizao pet poena za vodstvo 3:8, koje mu je bilo dovoljno za pobjedu, iako su mladostaši od 9:13 stigli do 12:13. Ipak, posljednja dva poena i pobjeda otišli su na stranu Vojvodine.

Uzvratna utakmica je na rasporedu u srijedu, 17. listopada (20.30 sati), u Novom Sadu. Bolja momčadi iz dvije utakmice plasirat će se u drugo kolo CEV Lige prvaka za odbojkaše.