Simon Yates pobjednik Vuelte

Britanski biciklist Simon Yates (Mitchelton-Scott) pobjednik je ovogodišnjeg izdanja "Vuelta a Espane" koja je završila u nedjelju, on je nakon 21 etape vožene diljem Španjolske ostvario 1:46 minuta bolje vrijeme od drugog Španjolca Enrica Masa (Quick-Step), odnosno 2:04 minute od trećeg Kolumbijca Miguela Angela Lopeza (Astana).

Trijumf na "Vuelti" najveći je uspjeh 26-godišnjeg Yatesa kojemu je dosad najbolji rezultat na nekoj velikoj trotjednoj utrci bilo šesto mjesto s "Vuelte" otprije dvije godine. Yates je u svibnju ove godine odlično vozio na "Giru d'Italia" na kojemu je osvojio tri etape i bio vodeći u ukupnom redoslijedu od šeste do 18. etape, no u najtežoj dionici "Gira" dva dana prije kraja utrke doživio je spektakularni kolaps te je pao na konačno 21. mjesto ukupnog poretka.

s://twitter.com/lavuelta/status/104136629681282252Malo više od tri mjeseca poslije na "Vuelti" nije dopustio da mu se ponovi takvo iskustvo već je upravo u 19. etapi voženoj u petak u Andori ostvario ključnu prednost u odnosu na najbliže rivale.

Za 23-godišnjeg Masa drugo mjesto također je najveći uspjeh u karijeri, dok je 24-godišnji Lopez drugi put uspio završiti jedan "grand tour" na trećem mjestu, isti je rezultat ostvario i ove godine na "Giru".

Zanimljivo, sve tri ovogodišnje trotjedne utrke osvojili su vozači iz Velike Britanije, i to tri različita vozača. Na "Giru" je trijumfirao Chris Froome, a na "Tour de Franceu" Geraint Thomas.

Naslov najboljeg penjača ponio je Belgijac Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), a najboljeg sprintera Španjolac Alejandro Valverde (Movistar).

Pobjednik posljednje, 21. etape vožene ulicama Madrida u dužini od 100.9 kilomtara bio je talijanski prvak Elia Viviani (Quick-Step) koji je u završnom sprintu bio brži od aktualnog svjetskog prvaka Slovaka Petera Sagana (BORA) i sunarodnjaka Giacome Nizzola (Trek).