Bjelica ljut zbog promašaja, Kek pohvalio ekipu

Previše toga smo promašili, a onda u nogometu obično ne dolaziš do pobjeda, rekao je trener Dinama Nenad Bjelica nakon što je njegova momčad odigrala 1:1 s Rijekom na stadionu Maksimir.

Modri su poveli pogotkom Gavranovića u 32. minuti, a bod Riječanima osigurao je Raspopović krasnim golom pred kraj prvoga dijela. U drugom poluvremenu, pogotovo u posljednjih pola sata utakmice, Dinamovi nogometaši su opsjedali gostujuća vrata, ali je Simon Sluga ostao nesavladiv.

Predaleko smo stajali u prvom dijelu, pustili smo im previše prostora što smo popravili u nastavku. Rijeka je bila čvrsta, Sluga je dobro branio i tako je to u nogometu, dodao je Bjelica.

Riječki strateg Matjaž Kek dobio je pravi odgovor od svoje ekipe nakon loše izvedbe protiv Puljana.

Očekivano teška utakmica. Što se tiče voljnog momenta i pristupa dobio sam što sam htio od ekipe. Uvijek je dobro uzeti bod u Maksimiru, težak tjedan je iza nas i neću previše govoriti o stvarima koje nisu bile dobre. Najbitnije mi je da sam dobio odgovor od igrača. Dali su sve od sebe koliko su sposobni u ovom trenutku i to mi je važno, rekao je Kek.

Nakon šestog kola u vodstvu je Dinamo sa 14 bodova, drugoplasirani Osijek ima 13, a treća je Rijeka s 12.

Vjerujem da ćemo sada kada budemo imali više vremena za trening ponovno uloviti ritam i vratiti Rijeku u vrh, uvjeren je Kek.