Delirična proslava povijesnog uspjeha Zvezde u Salzburgu

Najdramatičnije izboren plasman u Ligu prvaka od jučerašnje tri utakmice je onaj Crvene zvezde, koja je u Salzburgu, nakon što je zaostajala 2:0, za samo 60 sekundi zabila dva gola i izborila prolaz.

Utakmica u Beogradu okončana je rezultatom 0:0, a u Austriji Red Bull je bio nadmoćan i poveo 2:0, a trebao je voditi i uvjerljivije. Do 65. minute Beograđana nije bilo za vidjeti na terenu, no onda je u 65. minuti Degenek nakon slobodnog udarca pronašao Bena, a nepunu minutu kasnije isti dvojac zakuhao je i drugi gol - Degenek je glavom prebacio loptu Benu, koji na sličan način zabija za 2:2.

Do kraja je Salzburg pritiskao Zvezdu, u završnici i promašio dvije sjajne šanse, no na kraju je europski prvak iz 1991. godine izborio prvi, povijesni plasman u skupinu Lige prvaka. Nakon toga stotine navijača Zvezde utrčalo je na travnjak i proslavilo uspjeh za jedno s igračima, kojima su potrgali dresove.