Pavić za HRT: Vladala je Davis Cup atmosfera na što nisam naviknuo

Malo smo razočarani ovim porazom. Nismo bili psihički na razini dosadašnji mečeva, mučili smo se, rekao je Mate Pavić nakon poraza u finalu Roland Garrosa u paru s Austrijancem Oliverom Marachom.

Francuski tenisači Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut  osvojili su prvi set s uvjerljivih 6:2. Prvi su došli do 'breaka' i u drugom setu te poveli 4:3, ali su se Pavić i Marach vratili već u sljedećem gemu i kod vodstva 6:5 stigli do prilike za osvajanje seta. Uspjeli smo se vratiti nakon što smo gubili set i break. Pokazali smo da možemo, počeli smo bolje igrati. Imali smo dobru šansu, par set lopti i jedan čisti lagani poen koji smo trebali dobiti, no otišao je na njihovu stranu i kasnije su odigrali dobar tie-break i nažalost tako je završilo, objasnio je Pavić.

Veliki forte domaćina bila je publika koja ih je bodrila tijekom cijelog susreta: Nije bilo lako igrati pred ovakvom publikom, bila je Davis Cup atmosfera na što ja nisam naviknuo. Sigurno je to bila prevaga na njihovu stranu i da im je to pomoglo u ključnim trenucima.

Prije četiri dana u izjavi za HRT Pavić je potvrdio kako bi htio igrati za hrvatsku Davis Cup reprezentaciju. U rujnu naši tenisači u Splitu dočekuju Amerikance u polufinalu Svjetske skupine.

Ništa se nije promijenilo u posljednjih par dana. Igra se u Splitu, volio bih zaigrati pred domaćom publikom. Vidjet ćemo, ima još vremena do Davis Cupa, istaknuo je Pavić.