NBA: Warriorsi izborili sedmi dvoboj protiv Rocketsa u finalu Zapada

Aktualni NBA prvaci košarkaši Golden State Warriorsa izborili su sedmu odlučujuću utakmicu u finalu Zapadne konferencije.

Warriorsi su u šestom dvoboju na domaćem parketu svladali oslabljene Houston Rocketse 115:86 izjednačivši u seriji na 3-3. Sedma utakmica igra se u  ponedjeljak u Houstonu, a pobjednik će igrati protiv boljeg iz ogleda između Boston Celticsa i Cleveland Cavaliersa koji su u finalu Istoka također izjednačeni u seriji na 3-3.

Iako bez jednog od ponajboljih igrača, ozlijeđenog Chrisa Paula, Houston je u prvom poluvremenu igrao sjajno, te u treću četvrtinu ušao s deset koševa razlike (61:51). No, u nastavku su Warriorsi pojačali obranu te na krilima Klaya Thompsona (35 poena) i Stephena Curryja (29) stigli do pobjede. Osim Thompsona i Curryja, kod Warriorsa su se istaknuli i Kevin Durant s 23 koša te Draymond Green koji je upisao deset skokova i devet asistencija.

Rocketsima nije pomogao ni izvrsni James Harden zabivši 32 koša uz sedam skokova i devet asistencija. Eric Gordon, koji u prvoj postavi mijenja ozlijeđenog Chrisa Paula, zabio je 19 koševa.

Ovo je prvi put od 1979. da se u oba konferencijska finala igra sedam utakmica.