Kramarić odveo Hoffenheim u Ligu prvaka, HSV ispao iz Bundeslige

Još jednu dobru sezonu u dresu Hoffenheima Andrej Kramarić je zaokružio pogotkom i asistencijom u posljednjem kolu Bundeslige u kojem su domaćini protiv Borussije Dortmund slavili 3:1 te su osigurali plasman u Ligu prvaka.

U 26. minuti Andrej Kramarić iskoristio je loše ispucavanje vratara Dortmunda i zabija za 1:0. U 63. minuti Kramarić je asistirao Adamu Szalaiju za 2:1. I za treći gol Hoffenheima zaslužan je Kramarić, koji je u 73. minuti iz slobodnog udarca odlično ubacio, a Kaderabek je pospremio loptu u mrežu.

Kramarić je bundesligašku sezonu završio s 13 golova i sedam asistencija.

Iako je slavio u posljednjem kolu protiv Borussije Moenchengladbach 2:1, bivši europski prvak Hamburger je po prvi puta u svojoj povijesti ispao iz Bundeslige. Nezadovoljni navijači HSV u sudačkoj nadoknadi su iz protesta bacali petarde i palili baklje.

I dok HSV seli u drugu ligu, Wolfsburg je protiv Koelna, koji je već ispao u niži rang, uspio spasiti glavu, odnosno osigurati razigravanje za opstanak protiv trećeplasirane momčadi druge lige. Wolfsburg je slavio 4:1, a krilni napadač "vukova" Josip Brekalo je bio strijelac i asistent. U 71. minuti Brekalo je iz slobodnog udarca ubacio u peterac, a Robin Knoche glavom pogađa za 3:1. U sudačkoj nadoknadi (90+1) Brekalo je zabio za konačnih 4:1.

Kovačev Eintracht iz Frankfurta je u gostima kod Schalkea izgubio 0:1, te je završio na osmom mjestu. No, Eintracht još ima šansu izboriti Europsku ligu ako za tjedan dana pobjedi Bayern, budući Kovačev klub, u finalu kupa. Napadač Ante Rebić, koji se oporavio od ozljede, odigrao je drugo poluvrijeme za Eintracht.

Branič Tin Jedvaj odigrao je cijeli susret za Bayer Leverkusen koji je dobio Hannover 3:2, ali je zbog lošije gol-razlike ostao bez Lige prvaka. Bayern, koji je već odavno osigurao naslov prvaka, kod kuće je izgubio od Stuttgarta 1:4.