Barbara Matić: Nadam se da ću otići u Tokio, a možda i osvojiti medalju

Splitska judašica Barbara Matić odličnim nastupom na završnom turniru najboljih u Sankt Peterburgu osvojila je srebrnu medalju. Uz srebro, osvojila je 1260 bodova, te je na svjetskoj rang-listi na sedmome mjestu među judašicama u kategoriji do 70 kilograma.

Prezadovoljna sam. Ovo je prva povijesna medalja na Masters turnirima općenito za Hrvatsku i mogu biti samo sretna i zadovoljna, rekla je Matić, koja je ovom medaljom zaključila godinu u kojoj je osvojila broncu na Europskom prvenstvu u Varšavi, broncu na Europskom klupskom prvenstvu u Wuppertalu, kao i medalje na tri Grand Prix/Grand Slam turnira.

Odlična je to najava za 2018. godinu u kojoj slijedi pravi početak utrke za mjesto na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020. godine.

Spremna sam zdrava i nadam se još boljim rezultatima. Nadam se da ću otići u Tokio, a možda tamo i neku medalju osvojiti, dodala je Matić.