Juniorska Liga prvaka: Real zadnji polufinalist

Nakon Barcelone, Benfice i Red Bull Salzburga plasman na završni turnir juniorske Lige prvaka izborio je i Real Madrid, koji je u u posljednjem susretu četvrtfinala pobijedio Ajax s 2:1.

'Kraljevski klub' je poveo u petoj minuti golom Dania Gomeza, a Ajax je izjednačio u 66. minuti pogotkom Noe Langa. Pobjednika je odlučila velika pogreška nizozemskog veznjaka Dania de Wita koji je u 78. minuti skrivio jedanaesterac igrajući rukom u svom kaznenom prostoru.

Jedanaesterac je sigurno izveo Alex Martin za pobjedu španjolskog velikana.

Završni turnir igrat će se od 21. do 24. travnja u Lyonu, a poznati su i polufinalni parovi.

Real Madrid će u polufinalu igrati protiv Benfice, dok će u drugom polufinalnom paru snage odmjeriti Barcelona i Red Bull Salzburg.

Barca je u četvrtfinalu pobijedila Porto 2:1, RB Salzburg je identičnim rezultatom bio bolji od Atletico Madrida, dok je Benfica slavila s 2:0 protiv moskovskog CSKA.

Podsjetimo, u juniorskoj Ligi prvala igrao je i zagrebački Dinamo. Mladi igrači 'modrih' su nastupili u skupini H osvojivši zadnje mjesto sa sedam bodova. Prvo mjesto osvojila je Sevilla s 10 bodova, drugi je bio Juventus s devet bodova, a toliko je skupio i Lyon na trećoj poziciji.

Juniorska Liga prvaka startala je u sezoni 2013./2014., a dosadašnji pobjednici bili su Barcelona (2014) i Chelsea (2015., 2016.).