Gol i asistencija Kovačića za pobjedu Reala, strijelac i Čop

Hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić bio je strijelac i asistent za Real iz Madrida koji je u susretu 20. kola španjolskog prvenstva na svojem Santiago Bernabeu svladao Real Sociedad 3:0.

Kovačić je doveo "kraljevski" klub u vodstvo u 38. minuti kada je izbio sam pred vratara gostiju nakon odličnog okomitog proigravanja Cristiana Ronalda i potom poslao loptu ispod istrčalog Rullija, a zatim je u 50. minuti okomitom loptom uposlio Portugalca koji je lakoćom povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Morata u 82. minuti.

Kovačić je igrao za Real do 77. minute, dok je Luka Modrić zbog ozljede propustio ovaj dvoboj.

Ovom pobjedom vodeći Real Madrid je stigao na 46 bodova, četiri više uz utakmicu manje od prvih pratitelja Barcelone i Seville koji su kiksali prije u nedjelju, dok je Real Sociedad peti s 35 bodova.

U nedjelju je u Primeri strijelac bio i Duje Čop za Sporting iz Gijona, ali njegov pogodak nije bio dovoljan niti za bod na gostovanju kod Athletica iz Bilbaoa jer je domaći sastav na kraju slavio 2:1. Čop, koji je odigrao svih 90 minuta, pogodio je za vodstvo Sportinga realiziravši kazneni udarac u 27. minuti. No, domaći su u nastavku preokrenuli preko Muniaina (50) i Aduriza (71-11m).

Za Čopa je to bio sedmi gol u Primeri ove sezone.

Sporting je tako ostao na 18. mjestu s 13 bodova, pet manje od 17. Leganesa koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak, dok je Athletic sedmi s 32. boda.