Juventus svladao Lazio, asistencija Mandžukića

U derbiju 21. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je pobijedio Lazio 2:0, a za prvi pogodak Stare dame asistirao je hrvatski napadač Mario Mandžukić.

Juve je sve obavio u prvih 17 minuta postigavši dva gola nakon čega je rutinski održavao vodstvo. Domaćin je poveo u 5. minuti golom Paula Dybale nakon Mandžukićeva dodavanja, a konačni rezultat postavio je Gonzalo Higuain u 17. minuti.

Do kraja utakmice talijanski prvak mogao je zabiti još pokoji pogodak, ali velike šanse su propustili Leonardo Bonucci, Dybala i naš Marko Pjaca u samoj završnici. Mandžukić je igrao cijeli susret, dok je Pjaca ušao u igru u 87. minuti.

Nogometaši Intera slavili su s minimalnih 1:0 na gostovanju u Palermu, čime se momčad iz Milana približila na bod zaostatka za četvrtoplasiranim Lazijem. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Joao Mario u 65. minuti. Ivan Perišić i Marcelo Brozović bili su u početnoj postavi Intera, a Josip Posavec je branio mrežu Palerma.

Perišić je zamijenjen u 77. minuti, a Brozović je dočekao kraj dvoboja u kojemu je jednom vrlo opasnim udarcem zaprijetio vratima Palerma, ali je Posavec odlično reagirao. Vratar iz Varaždina bio je nemoćan pri pogotku gostiju.

Inter i Palermo dočekali su kraj utakmice s 10 igrača na terenu. U 79. minuti drugi žuti karton dobio je Interov Cristian Daniel Ansaldi zbog prekršaja nad Ilijom Nestorovskim. dok je Palermov veznjak Alessandro Gazzi po drugi put 'požutio' u posljednjoj minuti dvoboja.

Dvoboj sadašnje i bivše momčadi hrvatskog trenera Ivana Jurića, Genoe i Crotonea, završio je bez pobjednika, 2:2, iako je Genoa dvaput vodila protiv Crotonea. Jurićeva momčad je prvi gol postigla u 43. minuti, a strijelac je bio Giovanni Pablo Simeone. Izjednačio je Federico Ceccherini u 54. minuti, a Genoa je opet povela u 66. minuti preko Lucasa Ocamposa. Ipak, Gianmarco Ferrari je u 74. minuti pogodio za konačnih 2:2.

Empoli je stigao do važne domaće pobjede nad Udineseom, a za minimalnih 1:0 pogodak je postigao Mchedlidze u 83. minuti). Stipe Perica je odigrao završnih 35 minuta za goste, ali nije uspio pomoći Udineseu da izbjegne treći uzastopni poraz.

Pescara je ostala prikovana za dno ljestvice nakon uvjerljivog domaćeg poraza 1:3 od Sassuola.

Roma je pobijedila Cagliari 1:0 golom Edina Džeke u 55. minuti.

Gosti su u posljednjim sekundama susreta ostali bez isključenog Joaoa Pedra. Roma se ovom pobjedom približila Juventusu na bod zaostatka, ali Juve ima i utakmicu manje.

Na ljestvici vodi Juventus sa 48 bodova, druga Roma ima 47 bodova, a treći Napoli ima 44 boda. Četvrti je Lazio sa 40, a peti Inter sa 39 bodova. Daleko od svih ostalih, na začelju su Crotone i Palermo sa po 10 te Pescara sa 9 bodova.

Roma - Cagliari 1-0(Džeko 55)
Atalanta - Sampdoria 1-0 (Gomez 55-11m)
Empoli - Udinese 1-0 (Mchedlidze 82)
Bologna - Torino 2-0 (Džemaili 43,83)
Palermo - Inter 0-1 (Mario 65)
Pescara - Sassuolo 1-3 (Bahebeck 56 /Matri 1,73, Pellegrini 65)
Genoa - Crotone 2-2 (Simeone 43, Ocampos 66-11m /Ceccherini 54, Ferrari 74)
Juventus - Lazio 2-0 (Dybala 5, Higuain 17)