Gilles Müller s 33 godine osvojio prvi ATP naslov

Luksemburžanin Gilles Muller osvojio je svoj prvi ATP naslov nakon što je u subotu u finalu teniskog turnira u Sydneyu sa 7:6 (5), 6:2 pobijedio Britanca Dana Evansa.

Ljevoruki Muller je u 17 godina dugoj karijeri igrao šest finala, a u svih pet dosadašnjih je gubio.

Evans, koji je prije par godina bio oko 700. mjesta na ATP ljestvici, će se zahvaljujući ovom rezultatu u ponedjeljak popeti do 51. pozicije na ATP ljestvici.

Kako dobar osjećaj, toliko sam dugo čekao na ovo
, rekao je 34. tenisač svijeta nakon uručenja pobjedničkog pehara. U prvom kolu Australian Opena čeka ga Amerikanac Taylor Fritz.

WTA Hobart: Prvi naslov za Mertens

Belgijanka Elise Mertens, 127. tenisačica svijeta, osvojila je u subotu svoj prvi naslov nakon što je u finalu WTA teniskog turnira u Hobartu sa 6:3, 6:1 pobijedila Rumunjku Monica Niculescu (WTA-40.).

S 21 godinom, Mertens, koja je na turnir ušla kao kvalifikantica, do finala i slavlja pobijedila je 45. tenisačicu svijeta Francuskinju Kristinu Mladenović u prvom kolu te Nizozemku Kiki Bertens (WTA-22.) u četvrtfinalu,  a u polufinalu je eliminirala Hrvaticu Janu Fett.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Belgijanka će ući među prvih sto tenisačica na WTA ljestvici.

ATP Auckland: Slavlje Socka

Amerikanac Jack Sock (ATP-23.) pobjednik je teniskog ATP turnira u Aucklandu nakon što je u finalu za manje od dva sata sa 6:3, 5:7, 6:3 bio bolji od Portugalca Joaoa Souse (ATP-44.)

To je drugi naslov u karijeri za Amerikanca koji je 2015. slavio u Houstonu.

Sock je i prošle godine stigao do finala turnira u Aucklandu, ali je morao predati meč Španjolcu Robertu Bautisti Agutu zbog bolesti.