NBA: Pobjeda Sixersa, četiri koša Šarića

Košarkaši Philadelphia 76ers pobijedili su u gostima Detroit Pistonse 97:79. Hrvatski košarkaš Dario Šarić za 76erse je zabio četiri koša uz po dva skoka i asistencije.

Šarić je na parketu The Palace of Auburn Hillsa proveo 19 minuta uz šut iz igre 1/3, dok je s linije slobodnih bacanja gađao 2/2.

Goste su do trijumfa predvodili Robert Covigton sa 16 koševa uz sedam skokova te Ersan Iljasova s 15 koševa i Jahil Okafor s 14 koševa. Kod domaćina istaknuli su se Marcus Morris s 28 koševa te Andre Drummond s po 14 koševa i skokova.

Ipak, vijest večeri u NBA ligi je da Russell Westbrook prvi put nakon 25. studenog nije upisao 'triple-double'. U pobjedi Oklahoma Cityja protiv Bostona 99:96 postigao je 37 koševa uz 12 skokova i šest asistencija. Westbrooku su nedostajale četiri asistencije do osmog uzastopnog 'triple doublea' čime bi pretekao Michaela Jordana. Rekorder je i dalje Wilt Chamberlain, koji je 1968. nanizao devet utakmica s dvostrukim učinkom u tri najvažnije kategorije.

Sretan sam zbog naše pobjede, to je ipak najvažnije. Možemo na kraju sezone govoriti o mojim igrama, ali sada je momčad na prvom mjestu, rekao je Westbrook nakon sedme pobjede Oklahome u posljednjih osam utakmica te 15. pobjede ove sezone. Steven Adams je dodao 16 koševa, a Enes Kanter 14 koševa. Kod gostiju najučinkovitiji su bili Al Horford s 19 koševa, dok su Jae Crowder i Avery Bradley dodali po 18 koševa.

Nakon što su u subotu izgubili od Memphisa (89:110), Golden State Warriorsi su kod Minnesote pobijedili 116:108 produživši niz bez dva uzastopna poraza u regularnom dijelu sezone na 111 utakmica. Posljednji put dva poraza su spojili 2015. godine.

New Orleans je u gostima nakon produžetka pobijedio Phoenix 120:119 prekinuvši niz od pet uzastopnih poraza.

Rezultati susreta NBA lige:

LA Lakers - NY Knicks 112:118 (Ivica Zubac nije nastupio za Lakerse)
Phoenix - New Orleans 119:120 (produžetak) (Dragan Bender je za Phoenix igrao pet minuta bez postignutog koša uz jedan skok)
Oklahoma City - Boston 99:96
Minnesota - Golden State 108:116
Detroit - Philadelphia 79:97 (Dario Šarić je za goste igrao 20 minuta postigavši četiri koša uz dva skoka i dvije asistencije)

4. Denver 9 15 .375 6
5. Minnesota 6 18 .250 9