ABA: Cibona i Cedevita upisale pobjedu, Zadar poražen u Ljubljani

Košarkaši Cibone su u susretu 13. kola ABA lige u Zagrebu ostvarili vrijednu pobjedu protiv slovenske Krke 88:65 (23:18, 25:13, 20:19, 20:15).

Hrvatski sastav je uvjerljivo došao do pobjede, dobivši sve četiri četvrtine za treću pobjedu zaredom u regionalnoj ligi. Već do poluvremena Vukovi su izostankom najboljeg igrača Marka Lukovića oslabljenom slovenskom sastavu zabili 48 koševa, te su poveli 48:31. Ključni trenuci dogodili su se nešto ranije u drugoj dionici, kad je domaćin od 28:24 nizom 15-0 pobjegao na 43:24.

Najraspoloženiji su kod Zagrepčana bili Šakić (16), Šiško (15), Rozić (14) i Reynolds (12). Ante Žižić ostvario je double-double, 10 poena i 11 skokova. Krku su predvodili Eliott (15) i Curry (13).
Cibona se s devetom pobjedom u 13 susreta popela na četvrto mjesto, dok je Krka sedma s omjerom 5-8.

Košarkaši Cedevite svladali su na gostovanju domaći FMP sa 96:89 (24:19, 26:17, 19:26, 27:27) u dvoboju 13. kola ABA lige odigranom u Železniku.

Cedevita je na poluvremenu imala 14 koševa prednosti, koju je domaća momčad u trećoj četvrtini uspjela prepoloviti. No, s pet koševa Tonija Katića i asistencijom za Begića na otvaranju posljednje četvrtine, hrvatski prvak otišao je ponovno na 16 koševa prednosti koju je do kraja utakmice bez problema zadržao.

Rashad James je s 18 koševa bio najefikasniji igrač Cedevite. Toni Katić je uz 12 poena podijelio i osam asistencija, a po 12 koševa postigli su John Shurna i povratnik u prvu momčad Scotty Hopson. Filip Krušlin je ubacio 11 poena. Najbolji strijelac FMP-a je s 18 koševa bio Jonah Bolden.

Cedevita je prvu polovicu osnovnog dijela natjecanja u ABA ligi završila s učinkom 9-4, koliko ima i Cibona. Nakon nepotpunog 13. kola vodeća je Crvena zvezda s 12-0, ispred Partizana (10-3) i Budućnosti (10-2).

Košarkaši Zadra poraženi su od Union Olimpije sa 76:78 (21:24, 16:21, 21:10, 18:23) u utakmici odigranoj u Ljubljani, kojom je zaključeno 13. kolo ABA lige.

Zadar je na poluvremenu zaostajao osam koševa za domaćinom, ali je preokretom u trećoj četvtini stigao do vodstva. Zadrani su u tom dijelu igre dopustili Olimpiji svega 10 koševa. Ipak, Ljubljančani su u neizvjesnoj završnici imali više mirnoće i preciznosti.

Ivan Ramljak je na isteku vremena gađao prilično otvorenu tricu za pobjedu, ali je lopta ostala na obruču.

Ivan Marinković je sa 17 koševa i 10 skokova bio najbolji igrač Zadra, a po 15 poena postigli su Boris Barać i Jakov Vladović koji je imao imao i osam asistencija. Najzaslužniji za pobjedu Olimpije bio je Nikola Janković s 24 koša.