Monaco uvjerljivom pobjedom preuzeo vodstvo

U susretu 17. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je na gostovanju pobijedio Bordeauxa 4:0 preuzevši vodstvo na ljestvici Le Championnata.

Monaco je odigrao još jednu sjajnu utakmicu postigavši četiri gola čime je ove sezone stigao do brojke od 53 pogotka što ga čini najefikasnijim klubom u svim ligama Petice.

Junak susreta bio je trostruki strijelac Radamel Falcao (4, 50, 63-11m), a među strijelce upisao se Djibril Sidibe u 2. minuti. Danijel Subašić je branio bez greške.

Marseille je na gostovanju pobijedio Dijon 2:1 u susretu koji se trebao igrati u petak, ali je pomaknut na subotu zbog magle. Marseille je do pobjede došao golom Bafetimbija Gomisa u 87. minuti. Strijelac za goste bio je i Maxime Lopez (6), dok je pogodak za Dijon zabio Mehdi Abeid (78).

Bastia je porazila Metz 2:0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

U derbiju 17. kola nogometnog prvenstva Francuske Paris Saint Germain je u nedjelju na domaćem terenu protiv Nice odigrao 2:2.

Nica je vodila 2:0 nakon prvog poluvremena golovima Cypriena (32) i Plea (45+3). No, u nastavku PSG je uspio doći do remija, a oba pogotka zabio je Edinson Cavani (46, 60).

Lyon je pogotkom Valbuene u 28. minuti dobio Rennes sa 1:0, te se je probio na četvrto mjesto.

Na ljestvici vodi Nica sa 40 bodova, a slijede Monaco sa 39 i Paris Saint Germain sa 36 bodova.