Poraz Leipziga, Bayern 'peticom' preuzeo vodstvo

Dosadašnji lider Bundeslige RB Leipzig doživio je prvi poraz sezone na gostovanju kod Ingolstadta (0:1), što je iskoristio Bayern i 'peticom' protiv Wolfsburga preuzeo vodstvo na ljestvici.

Bayern je rutinski stigao do pobjede od 5:0 protiv Wolfsburga kojem je to bio već šesti poraz u zadnjih osam kola i korak je do zone ispadanja. Golove za bavarski sastav zabili su Arjen Robben (18), Robert Lewandowski (22, 59), Thomas Müller (76) i Douglas Costa (86). Bayern je iskoristio kiks RB Leipziga koji je na gostovanju kod Ingolstadt izgubio 0:1 upisavši prvi poraz sezone. Pogodak odluke zabio je Roger u 12. minuti.

Korak do poraza bila je i Borussija Dortmund na gostovanju kod Kolna. Domaćin je poveo golom Artom Rudnevsa u 28. minuti i sve do sudačke nadoknade držao je tri boda u rukama. Ipak, Borussija je iščupala remi golom Marca Reusa.

HSV je osvojio važne bodove u borbi za prvoligaški spas pobijedivši Augsburg 1:0. Gol odluke zabio je Filip Kostić u 68. minuti. Oba sastava zaključila su utakmicu s igračem manje. Kod HSV-a je isključen Lewis Holtby u 44. minuti, a u gostujućim redovima pocrvenio je Dominik Kohr u 66. minuti. Alen Halilović ponovo nije konkurirao za sastav Hamburga.

U zadnjem subotnjem dvoboju 14. kola Bundeslige Werder je u Berlinu pobijedio Herthu s 1:0.

Werder je iznenadio trećeplasiranu Herthu pogotkom Maxa Krusea u 41. minuti, pa je klub iz Berlina propustio priliku doći na samo tri boda liderima Bayernu i Leipzigu.

U posljednjoj utakmici 14. kola Bundeslige Schalke je u nedjelju na svom stadionu izgubio od Bayer Leverkusena sa 0:1, a pobjednički gol zabio je Stefan Kiessling u 89. minuti.

Hrvatski branič Tin Jedvaj ostao je na klupi za pričuve Leverkusena.

Borussia Moenchengladbach je dobila Mainz sa 1:0, a strijelac je bio Andreas Christensen u 76. minuti.