Pobjeda Barcelone, Livaja ponovno strijelac za Las Palmas

Nakon tri uzastopna remija, nogometaši Barcelone napokon su osvojili tri boda pobijedivši u 15. kolu Primere na gostovanju Osasunu 3:0.

Osasuna se dobro držala sat vremena, no u posljednjih pola sata gosti su zabili tri gola, a strijelci su bili Luis Suarez (59) i Lionel Messi (72, 90+2).

Bila je to prva Barcina pobjeda nakon neodlučenih rezultata protiv Real Madrida (1:1), Real Sociedada (1:1) i Malage (0:0).

S dva nova gola Messi je stigao do brojke od 11 pogodaka u Primeri ove sezone, dok su Luis Suarez i Cristiano Ronaldo zabili po 10. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić nije nastupio za Barcu.

Ovom pobjedom Barcelona je smanjila zaostatak za vodećim Real Madridom na tri boda zaostatka, no Kraljevski klub ima i utakmicu manje.

Hrvatski napadač Marko Livaja opet je bio strijelac za Las Palmas koji je u 15. kolu Primere odigrao 1:1 na domaćem terenu protiv Leganesa.

Livaja je u 22. minuti iz blizine zabio svoj peti gol u Primeri, no to nije bilo dostatno za pobjedu Otočana jer je u 77. minuti novi prvoligaš Leganes izjednačio golom Guerrera iz penala.

U drugom popodnevnom susretu Real Sociedad je u izvrsnoj utakmici na svom stadionu porazio Valenciju s 3:2 i izbio na četvrto mjesto. Za Real Sociedad su zabili Willian Jose (2,24) i Juanmi (90+1), dok je Carlos Vela u 60. promašio penal, dok su strijelci za Valenciju bili Daniel Parejo (36pen) i Zakaria Bakkali (90+3).