[VIDEO] Pinturault prestigao Killyja, Zubčić 14.

Pobjednik trećeg veleslaloma sezone u francuskom Val d'Isereu je Francuz Alexis Pinturault s vremenom 2:02.62.

Pinturault je pobijedio i u prvom veleslalomu sezone u Soeldenu, a u Val d'Isereu je prije tjedan dana zauzeo treće mjesto. Sjajni Francuz je stalno među trojicom najboljih u zadnjih osam veleslaloma, ali ovo mu je prva pobjeda u val d'Isereu.

Osmi je to veleslalomski trijumf u karijeri za Pinturaulta, koji je time postao najuspješniji Francuz u povijesti Svjetskog kupa, preskočio je velikog Jean-Claudea Killyja.

Drugo mjesto je ponovno zauzeo Marcel Hirscher (+0.33), kojemu je to treći put u tri ovosezonska veleslaloma da je na drugoj stepenici pobjedničkog postolja. Zadnju pobjedu ostvario je Hirscher u Kranjskoj Gori u ožujku ove godine, a ukupno je ostao na 40 pobjeda u karijeri.

Norvežanin Henrik Kristoffersen bio je u prvoj vožnji na diobi 14. mjesta, ali je sjajnim drugim laufom i on izborio pobjedničko postolje, odnosno treće mjesto sa zaostatkom od 1.50 sekundi za pobjednikom.

Stefan Luitz napravio je veliku pogrešku u drugoj vožnji i s drugog mjesta iz prve spustio se na peto mjesto u konačnici.

Hrvatski skijaš Filip Zubčić  je zauzeo 14. mjesto, osvojivši novih 18 bodova, pa sada ukupno ima 38.

Najbolji je rezultat karijere Filip ostvario 2014. godine u talijanskoj Alta Badiji, bilo je to sedmo mjesto, a u Val d'Isereu je prije tjedan dana bio 13.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Marcel Hirscher sa 360 bodova, slijedi ga Alexis Pinturault sa 284, a treći je Norvežanin Kjetil Jansrud s 200 bodova. Filip Zubčić je na 35. poziciji s 38 bodova, dok je u poretku veleslalomaša na 18. mjestu.