[VIDEO] Hapoel šokirao Southampton i plasirao se u 16-tinu finala

Nogometaši Hapoel Beer-Sheve u samoj završnici utakmice sa Southamptonom izborili su plasman u 16-tinu finala Europske lige odigravši 1:1.

Bila je to borba za drugo mjesto u skupini K u kojoj je prvu poziciju osigurala praška Sparta. Šansa Hapoela za prolaz bio je bilo koji remi osim onoga bez golova i upravo to se dogodilo.

U prilično dosadnoj utakmici pogotovo u prvom dijelu, Southampton je morao zadržati 0:0 ili pobijediti, ali to mu nije pošlo za rukom. U 79. minuti Buzaglo postiže gol za za vodstvo Hapoela i šokira domaće navijače.

Nadu domaćina vratio je Van Dijk u prvoj minuti sudačke nadoknade zabivši za 1:1.

Jedinstvenu priliku imao je Yoshida već u sljedećem napadu, ali lopta je prošla tik uz vratnicu.