FIBA Liga prvaka: Dobar otpor Cibone na Tenerifima

Košarkaši Cibone doživjeli su šesti poraz u skupini D Fibine Lige prvaka.

U dvoboju 8. kola španjolska momčad Iberostar Tenerife na svom je parketu svladala Vukove 106:84 ((21:21, 27:17, 36:19, 22:27). Zagrepčani su u Španjolsku otputovali bez čak četvorice igrača iz startne petorke, Marina Rozića, Ante Žižića, Željka Šakića i Nebojše Joksimovića. U Zagrebu je ostao i trener Damir Mulaomerović te je momčad vodio Ivica Burić. Ipak, i tako oslabljeni,  Cibosi su izvrsno otvorili utakmicu, igrali čvrstu obranu i dobro parirali domaćinu. Ipak, u drugom poluvremenu Cibona je izgubila koncentraciju, a vodeća momčad skupine rutinski je stigla do pobjede.

Najbolji kod Cibone bili su Scottie Reynolds s 19 poena, Nik Slavica sa 16, te Domagoj Bošnjak s deset. Domaćine je predvodio Davin White s 21 poenom.

Pobijedio je bolji tim. Mi smo došli u izmijenjenom sastavu u odnosu na prvu utakmicu u Zagrebu iz razloga što igramo tri lige i to svaki drugi dan. Ova utakmica nam je poslužila kao dobar trening protiv dobre ekipe kao što su Tenerifi. Znali smo da igramo protiv dobrog protivnika i pokušali smo se pripremiti. To je išlo dobro do kraja prvog poluvremena. Međutim, u trećoj četvrtini presudila je kvaliteta. Nama je ova utakmica poslužila da odigraju svi igrači te da se spremimo za ono što nas čeka u domaćem prvenstvu. Nadam se da smo pružili dopadljivu igru, rekao je nakon dvoboja trener Zagrepčana Ivica Burić.

I u ostala dva susreta osmog kola skupine D slavili su domaćini. Sidigas Avellino je svladao Mega Leks 85:61, a SIG Strasbourg je bio bolji od litavskog Juventusa Utene 86:61. U utorak je belgijski Oostende pobijedio crnogorski Mornar 80:60.

Ljestvicu predvode Tenerife i Avellino sa šest pobjeda uz dva poraza. Strasbourg je treći (5-3), a slijede Juventus Utena (5-3) i Telenet Oostende (4-4). Šesti je Mega Leks s omjerom pobjeda i poraza 2-6 koliko imaju i sedma Cibona te posljednji Mornar iz Bara.

U 9. kolu Cibona će 13. prosinca ugostiti Mega Leks.