Nevjerojatan poraz Liverpoola, remi Evertona i Manchester Uniteda

Treću utakmicu zaredom u Premier ligi Manchester United osvojio je samo bod, odigravši 1:1 kod Evertona.

Sve do 89. minute momčad Josea Mourinha imala je sva tri boda u rukama zahvaljujući pogotku Zlatana Ibrahimovića iz 42. minute, kad je uspio s 20-ak metara prebaciti i svladati nepotrebno istrčalog vratara Evertona Maartena Stekelenburga.

No, u 88. minuti je Marouane Fellaini, koji je ušao tri minute prije u igru, nesmotreno srušio Ganu u kaznenom prostoru, a izjednačujući pogodak iz kaznenog udarca postigao je Leighton Baines.

Everton je nakon 14 kola na 8. mjestu s 20 bodova, samo jednim manje od Manchester Uniteda koji je šesti. Vodeći Chelsea ima 34 boda, tri više od drugoplasiranog Arsenala i četiri više od Liverpoola koji je na nevjerojatan način poražen kod Bournemoutha.

Momčad Jürgena Kloppa vodila je 2:0 na poluvremenu i držala prednost 3:1 do 76. minute.

Gosti su u prvom poluvremenu došli do vodstva pogocima Manea u 20. minuti i Origija dvije minute poslije. Zaostatak Bournemoutha smanjio je Wilson u 56. minuti iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca, pri kojem je sukrivac bio i hrvatski reprezentativac u Liverpoolovim redovima Dejan Lovren, čije je loše igranje glavom prethodilo Milnerovom prekršaju.

No, Livepool je u 64. minuti ponovno stigao do dva pogotka prednosti. Mane je ubacio s desne strane, a njemački veznjak Emre Can sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora za 3:1.

Uslijedio je preokret u režiji 22-godišnjeg Škota Ryana Frasera kojeg je trener Bournemoutha Eddie Howe ubacio u 55. minuti. Fraser je u 76. minuti završio brzo i precizno izveden kontranapad domaće momčadi. Dvije minute poslije Fraser je bio asistent, a Cook strijelac izjednačujućeg pogotka.

Veliki preokret okrunio je u trećoj minuti sudačke nadoknade Nizozemac Nathan Ake koji je i prije dva tjedna bio strijelac pobjedničkog pogotka na gostovanju Bournemoutha kod Stokea.

Dejan Lovren je odigrao svih 90 minuta u momčadi Liverpoola.

Nedjeljni rezultati:

Everton - Manchester Utd. 1:1 (Baines 89-11m / Ibrahimović 42)

Bournemouth - Liverpool 4:3 (Wilson 56-11m, Fraser 76, Cook 78, Ake 90+3 / Mane 29, Origi 22, Can 64)

1. Chelsea         14   11    1    2    32-11    34
 2. Arsenal         14    9    4    1    33-14    31
 3. Liverpool        14    9    3    2    35-18    30
 4. Manchester City  14    9    3    2    30-15    30
 5. Tottenham        14    7    6    1    24-10    27
 6. Manchester Utd. 14    5    6    3    19-16    21
 7. WBA         14    5    5    4    20-17    20
 8. Everton     14    5    5    4    17-16    20