HNL: Slaven Belupo svladao Hajduk, remi Splita i Osijeka

U susretima 18. kola Prve HNL Slaven Belupo je u Koprivnici pobijedio Hajduk 2:1, dok su Split i Osijek na Parku mladeži remizirali 1:1.

Hajduk, očito još pod dojmom šokantnog ispadanja u četvrtfinalu Hrvatskoga kupa od Splita i odlaska trenera Marijana Pušnika, nije uspio uzeti vrijedne bodove na gostovanju kod Farmaceuta.

Poveli su domaćini u 35. minuti golom Marija Burića, a u samoj završnici poluvremena Said Ahmed Said donosi Hajduku izjednačenje. Pobjednički pogodak za Slaven postigao je Marko Ivanovski iz kaznenog udarca u 60. minuti.

Priliku za gol s bijele točke imali su i Splićani u 88. minuti, no Marko Futacs gađa prečku, a bodovi ostaju u Koprivnici.

U drugom nedjeljnom susretu Split i Osijek su odigrali bez pobjednika, 1:1. Domaćin je poveo u devetoj minuti golom Josipa Jurendića iz kaznenog udarca, a izjednačio je Zoran Lesjak u 68. minuti. Gosti su od 85. minute igrali bez isključenog Aljoše Vojnovića, međutim Split u posljednjim minutama nije uspio realizirati igračku prednost.

Splićanima je to bio prvi bod nakon četiri uzastopna poraza bez postignutoga gola, a Osijek nije uspio iskoristiti današnji poraz Hajduka i preskočiti ga na ljestvici.

Na ljestvici vodi Rijeka s 46 bodova, Dinamo na drugom mjestu ima šest bodova manje, a slijede Hajduk i Osijek s po 34 boda. Posljednja dva mjesta drže Cibalija i Split s po osam bodova.

U posljednjem susretu 18. kola u ponedjeljak će snage u Zaprešiću odmjeriti Inter i Istra 1961.