NBA: Šarićev treći 'double-double', Bogdanović predvodio Netse

76ersa od Boston Celticsa, a najučinkovitiji u porazu Brooklyn Netsa bio je i Bojan Bogdanović sa 24 koša, dok je Dragan Bender u porazu Phoenix Sunsa od Golden State Warriorsa zabio deset koševa.

Bojan Bogdanović je bio najučinkovitiji u porazu svojih Brooklyn Netsa od 103:112 od Milwaukee Bucksa.

Brooklyn Netsi su uspjeli nadoknaditi zaostatak od 16 koševa iz treće četvrtine, ali ipak nisu uspjeli pobijediti Buckse.

Gubeći sa 16 poena razlike, Nets nisu odustajali i dobili su treću četvrtinu sa 32:25, tako da su na početku zadnje četvrtine zaostajali samo tri koša. Sean Kilpatrick ih je predvodio u trećoj dionici s 13 od svojih ukupno 19 koševa.

Nekoliko trica Brooka Lopeza dovelo je Netse na 94:92 u zadnjoj četvrtini, ali su Bucksi na to odgovorili serijom 11-1 i poveli sa 103:95 pred kraj utakmice. Zadnja četvrtina je donijela 12 izmjena vodstva, prije nego što su se Bucksi odvojili.
Bogdanović je bio najučinkovitiji u redovima Brooklyna, u 32 minute zabio je 24 koša uz dva skoka i tri asistencije. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je odigrao 18 minuta, ali bez pogodaka. Netsi su ograničili Giannisa Antetokounmpoa na 16 koševa, dok je najbolji strijelac Bucksa bio John Henson s 20 poena.

Šarić je odigrao još jednu sjajnu utakmicu, upisao je treći double-double sezone, zabivši 21 koš i ugrabivši 12 skokova te dvije asistencije i jednu ukradenu loptu u 27 minuta na terenu. Unatoč tome, njegovi 76ersi su tijesno sa 106:107 izgubili od Boston Celticsa.

Boston su predvodili Isaiah Thomas i Avery Bradley. Thomas je ubacio 37 koševa, a Bradley 20.

Šarić je 34.6 sekunde prije kraja utakmice zabio koš za 100:100. Nakon toga Thomas pogađa za vodstvo Celticsa i par slobodnih bacanja, ali onda Ersan Ilyasova, koji je utakmicu završio s 18 koševa, zabija dvije trice u zadnje 2.8 sekunde.

Više sam se pripremao za ovu utakmicu. Igrao sam loše zadnjih pet ili šest susreta. Sada ću dati sve od sebe da igram najbolje što mogu i pokušat ću pomoći momčadi, kazao je nakon utakmice Šarić.
Pred kraj je odigrao stvarno dobro. Osjećao je igru. Mislim da mu je to najbolja utakmica u našem dresu, kazao je nakon utakmice trener Brown.

Golden State Warriorsi su sa 138:109 pobijedili Phoenix Sunse. Do pobjede je ih je odveo Stephen Curry sa 31 poenom, Klay Thompson ubacio je 27, a Kevin Durant 20. Kod Sunsa najbolji je bio Eric Bledsoe sa 27 pogodaka, a Devin Booker je dodao 20 koševa. Dragan Bender je odigrao 24 minute i u tom je vremenu zabio deset koševa uz četiri skoka i jednu asistenciju.

Toronto Raptorsi su sa 128:84 pobijeidli Atlanta Hawkse. Ta pobjeda s 44 razlike najveća je u povijesti kluba. DeMar DeRozan zabio je 21 koš za pobjedu, a Kyle Lowry je dodao 17 za Toronto.

Rezultati NBA lige:

Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets            112-103
Charlotte Hornets - Minnesota Timberwolves 120-125 (produžetak)

4. Denver        7  13 .350 5
5. Minnesota     6  14 .300 6