U dvoboju Borussia slavili žuto-crni iz Dortmunda, Leipzig opet na vrhu

U dvoboju Borussia žuto-crni iz Dortmunda pobijedile su goste iz Mönchengladbacha 4:1, uz dva pogotka Aubameyanga (7, 68).

Uz njega, u strijelce su se još upisali Lukasz Piszczek (15) i Ousmane Dembélé (64), a Raffael (6) je postigao za Mönchengladbach.

Kramarićev Hoffenheim je u 13. kolu Bundeslige kod kuće svladao Köln 4:0 te je, uz Leipzig, i dalje neporažen u Bundesligi. Pogotke za Hoffenheim postigli su Sandro Wagner (8, 87), Jeremy Toljan (39) i Mark Uth (89).

Andrej Kramarić
igrao je do 60. minute, a u 50. se mogao upisati u strijelce, ali je njegov pokušaj glavom obranio vratar Kölna.

Bayer Leverkusen je protiv Freiburga remizirao, bilo je 1:1, a stoper Tin Jedvaj bio je u početnoj postavi "apotekara" i odradio je svih 90 minuta.

Hrvatski napadač Josip Brekalo opet nije bio u sastavu Wolfsburga, koji je protiv Herthe izgubio 2:3, a pobjednički gol za berlinski klub postigao je Salomon Kalou u sudačkoj nadoknadi (90+1) iz penala.

Nogometaši RB Leipziga nastavili su senzacionalan niz pobjeda svladavši kod kuće Schalke 2:1.

Vodeći i neporaženi sastav lige "skinuo" je još jedan skalp u premijernoj sezoni u Bundesligi, ali uz dosta sreće. Slavili su protiv Schalkea autogolom Seada Kolašinca u 47. minuti i to nakon što je BiH reprezentativac u 31. minuti poništio prednost domaćina, koji je vodio golom Tima Wernera iz penala već u 2. minuti susreta.

Nakon 13. kola Leipzig vodi 33 boda, tri više od Bayerna, a slijede Hertha (27), Hoffenheim (25) i Borussia Dortmund (24), dok je Schalke osmi s 17 bodova.

Max Kruse 24, Fin Bartels 75 / Markus Suttner 58

Borussia Dortmund        -  Borussia Moenchengladbach 4:1 Pierre-Emerick Aubameyang 7, 68, Lukasz Piszczek 15, Ousmane Dembele 64 / Raffael 6

VfL Wolfsburg            -  Hertha Berlin             2:3
Borja Mayoral 12, Paul Seguin 18 / Marvin Plattenhardt 16, Alexander Esswein 69, Salomon Kalou 90+1pen

RB Leipzig - Schalke 2:1