[VIDEO] Chelsea svladao Manchester City, tučnjava u završnici

Nogometaši Chelsea slavili su u velikom derbiju 14. kola engleskoga prvenstva u gostima kod Manchester Citya 3:1 pa je momčad Antonia Contea obranila vrh ljestvice.

Veliki trenerski okršaj Contea i Pepa Guardiole pripao je Talijanu, iako je City vodio do 60. minute autogolom Garyja Cahila iz 45. minute, a početkom drugog dijela De Bruyne i Aguero su promašili čak tri izrazite prilike za 2:0. To se Cityju osvetilo, nakon pola sata igre izjednačio je Diego Costa, a u 80. minute je Willian, koji je ušao kao pričuvao, donio prednost momčadi iz Londona. Konačni rezultat postavio je Eden Hazard u 90. minuti za osmu uzastopnu pobjedu nezadrživog Chelseaja.

U sedmoj minuti sudačke nadoknade zbog grubog starta na Davidu Luizu isključen je domaći napadač Sergio Aguero, a u istoj minuti zbog hvatanja Fabregasa za vrat i Fernandinho nakon što su igrači Cityja posve izgubili živce. Potom je nastala skoro opća tučnjava domaći, u koju su se uključili i navijači.

Chelsea je pobjedom ostao na vrhu s 34 boda, Liverpool s utakmicom manje ima 30, a toliko ima i trećeplasirani City.