El Clasico: Ramos izjednačio u 90. minuti na ubačaj Modrića

U velikom derbiju španjolskog prvenstva Barcelona i Real Madrid su na Camp Nou odigrali 1:1. Vodeći Real je sačuvao šest bodova prednosti ispred Katalonaca te je ostao jedina neporažena momčad u Primeri.

U jednom od najgorih derbija u posljednje vrijeme Real se spasio poraza u posljednjoj minuti golom Sergia Ramosa na dodavanje našeg Luke Modrića, dok je Barcelona vodila golom Luisa Suareza u 53. minuti.

Prvo poluvrijeme bilo je za zaborav. Obje momčadi su djelovale uspavano, pogotovu Barcelona koja nije uputila ni šut prema golu. Real je u završnici poluvremena pokušavao preko Benzeme i Ronalda, ali bez uspjeha.

U 53. minuti Barcelona je povela iz prekida kada je Neymar iskosa s lijeve strane izveo slobodan udarac, a Suarez u skoku nadvisio Varanea i lako glavom matirao vratara Reala. U 67. minuti Neymar je sa šest metara pucao preko vrata, dok je Real bezuspješno i jalovo pokušavao do izjednačenja. No, u 90. minuti Real je izjednačio na isti način na koji je Barcelona povela. Modrić je izveo slobodni udarac s lijeve strane, a Sergio Ramos je glavom zakucao loptu u mrežu. Barcelona je u očitoj krizi jer je to već četvrti uzastopni remi momčadi Luisa Enriquea, dok je Real već 33 utakmice zaredom bez poraza u svim natjecanjima.

Bio je to prvi El Clasico u kojem su nastupila tri Hrvata. Ivan Rakitić je igrao za Barcelonu do 60. minute kada ga je zamijenio Iniesta, dok je kod Reala Modrić odigrao cijelu utakmicu. Mateo Kovačić je izašao iz igre tri minute prije kraja.

Na ljestvici vodi Real s 34 boda, Barcelona je druga s 28, a Sevilla treća s 27 bodova.