[VIDEO] LP: PPD Zagreb preokretom stigao do važne pobjede

PPD Zagreb je u devetom kolu EHF Lige prvaka ostvario drugu pobjedu, nakon Vardara pao je Rhein Neckar Löwen s 25:21 (10:15).

Ključ druge pobjede, kojom hrvatski prvak zadržava realnu nadu za drugi krug natjecanja, bilo je fantastično odigrano drugo poluvrijeme, koje je domaćin dobio s 15:6, a otvorio serijom za izjednačenje na 15:15 u 40. minuti.

Naznaku preokreta je obranom sedmerca u zadnjim sekundama prvog poluvremena dao vratar Matevž Skok, no malo tko je mogao naslutiti što će uslijediti.

Zagrebaši su od  zaostatka 10:15 u 43. minuti došli do vodstva 18:16 nakon što je tri minute ranije Lovro Jotić pogodio za izjednačenje na 15:15. Sjajan je na golu bio Skok, koji je u 58. minuti upisao možda najbitniju obranu. Kad je 70-ak sekundi prije kraja utakmice Jotić udarcem sa zemlje praktički u zadnjoj sekundi napada pogodio za 25:21, bilo je jasno da je kraj.

U drugom poluvremenu odigrali smo kako bih ja želio da uvijek igramo, čestitam cijeloj ekipi. U prvom poluvremenu smo imali problema i morao sam igrače u pauzi smiriti za nastavak. Ovo nam je važna pobjeda. Pet dana smo se pripremali za njih, a u nastavku smo odigrali točno kako smo htjeli, rekao je trener Silvio Ivandija

PPD Zagreb je do pobjede predvodio Igor Vori s pet golova, dok su Lovro Jotić, Luka Šebetić, Zlatko Horvat i Josip Valčić zabili po tri gola. Odličan je bio, posebno u drugom poluvremenu vratar Skok, koj ije skupio 10 obrana. U redovima njemačkog sastava najefikasniji su bili Dejan Manaskov s pet i Mads Larsen s četiri gola.