Šok na Parku mladeži: Split izbacio Hajduk u četvrtfinalu Kupa

U gradskom derbiju Split je na Parku mladeži u produžetku izborio polufinale Hrvatskog nogometnog kupa pobijedivši Hajduk u šokantnoj utakmici s 2:1.

Hajduk je odlično igrao u prvom dijelu što se i isplatilo u 25. minuti kad je Barry Hamza zabio za 1:0. U drugom dijelu igra Hajduka pada, a Split se dizao iz minute u minutu. Ključni trenutak dogodio se u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je Sandro Ugrina zabio izjednačujući pogodak i ostavio nadu Splitu.

Hajduk je u 99. minuti ostao s igračem manje kada je Fran Tudor dobio drugi žuti karton, a potom je uslijedio šok za momčad s Poljuda. Ivan Pešić u 106. minuti postiže pogodak za 2:1 i vodstvo Splita što se na kraju pokazalo kao i karta za polufinale Kupa.

Ranije danas polufinale su izborili nogometaši Dinama i Osijeka. Dinamo je u Zaprešiću svladao Inter s 1:0, a istim rezultatom Osječani su u Gradskom vrtu bili bolji od Slaven Belupa.

Dinamo je u pomlađenom sastavu uspio doći do minimalne pobjede u Zaprešiću i prolaska u Kupu i to pogotkom mladog braniča Dine Perića. U prvom dijelu Modri su bili apsolutno bolja momčad, no bez izrazitih prilika, da bi u 55. minuti Amer Gojak promašio najbolju priliku utakmice, ostao je sam ispred vratara domaćih, no pucao je pored vrata.

Obrana Intera odlijevala je napadima Dinama sve do 68. minute kada je nabačaj Ivana Fiolića glavom u mrežu sproveo branič Dino Perić.  Hrvatski prvak je i nakon postignutog gola odigrao napadački, a u 83. minuti Mario Šitum je pogodio gredu.

U Osijeku je domaća momčad izborila polufinale slavivši 1:0 protiv Slaven Belupa. Strijelac jedinog pogotka vrijednog plasmana među četiri najbolje momčadi u Kupu bio je Antonio Perošević u 81. minuti.

U polufinalu se igraju dvije utakmice. Prvi polufinalni susreti na rasporedu su 1. ožujka sljedeće godine, a uzvrati su 15. ožujka. Finale se igra 31. svibnja.