Hrvatski kup: Rijeka preko Lokomotive do polufinala

U četvrtfinalnoj utakmici Hrvatskog kupa u Zagrebu su nogometaši Rijeke slavili protiv Lokomotive 3:1 i plasirali se u polufinale.

Riječani su protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj došli do pobjede lakše od očekivanoga, a utakmica je praktički bila gotova već u prvom dijelu kada su gosti postigli tri gola. U 21. minuti kapetan Rijeke Mate Maleš je snažnim i preciznim udarcem s 20-tak metara doveo goste u vodstvo. Na 2:0 je nakon pogreške obrane Lokomotive povećao Stefan Ristovski u 38. minuti, a tri minute prije kraja poluvremena u kaznenom prostoru Lokomotive je srušen Florentin Matei, a Alexandre Gorgon je precizan s "bijele točke".

Lokomotiva je smanjila u 79. minuti kada je nakon udarca Cekicija Maleš pogodio vlastitu mrežu.

U srijedu se igraju ostale utakmice četvrtfinala, a sastaju se Inter Zaprešić i  Dinamo Zagreb (16 sati), Osijek i Slaven Belupo (16.30) te RNK Split i Hajduk (19 sati).