A-1: Jolly JBS iznenadio Cedevitu

Košarkaši Jolly JBS-a na svojem su terenu u 8. kolu A-1 lige iznenadili Cedevitu 84:78 (29:9, 17:19, 21:29, 17:21).

Vitamini su loše otvorili utakmicu. Nakon manje od pet minuta igre igrači Jolly JBS-a su vodili 16:1. Prva je četvrtina završila 29:9, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 46:28.

U drugoj polovici utakmice Cedevita podiže razinu igre. Tek pred kraj treće dionice Scotty Hopson je postigao tricu i približio Cedevitu na samo pet koševa zaostatka. Jolly JBS uzvraća svojom pozitivnom serijom te na kraju treće četvrtine ima okruglu prednost 67:57.

Zagrepčani su 69 sekundi prije kraja susreta uspjeli prednost Jollyja smanjiti na samo tri koša zaostatka, ali tada Bruno Markulin zabija vrlo važnu tricu i dovodi Jolly u vodstvo 84:78. U preostalih 58 sekundi Cedevita više nije uspjela poentirati.

Kod Cedevite najuspješniji su bili Hopson s 27 poena i osam skokova te Filip Bundović s double double učinkom od 19 poena i 10 skokova.

U redovima Jolly JBS-a najbolji su bili su Ivan Novačić sa 17 poena i 11 skokova te Markulin sa 17 koševa i tri skoka.