LP: Kielce opet prejak za PPD, sedmi poraz Zagrebaša

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb nisu uspjeli iznenaditi europskog prvaka Vive Tauron Kielce u dvoboju osmog kola skupine B Lige prvaka.

Nakon što je u prošlom kolu poljska momčad slavila u varaždinskoj Areni protiv hrvatskog prvaka (26:23), bila je bolja i na svom terenu sa 29:25. Nakon izjednačenog prvog poluvremena koje su Zagrebaši završili sa golom prednosti (12:11), tako je bilo i u prvih sedam minuta nastavka (15:15). No, onda su za tri minute Poljaci odmaknuli na 19:15.

Zagreb se opet uspio vratiti, u 47. minuti gubio je s minimalnih 19:20. Kielce je ponovno povećao prednost na tri gola, ali Plinari se ne predaju, pa pet i pol minuta prije kraja opet dolaze na minus jedan (23:24). Ipak, u završnici utakmice europski prvaci rutinirano dolaze do pobjede kojom su se izjednačili na vrhu ljestvice s makedonskim Vardarom.

Kielce je predvodio Španjolac Julen Aguinagalde Akizu sa sedam golova koliko je zabio i prvi strijelac u redovima Zagrebaša Stipe Mandalinić. Po četiri gola za Plinare dodali su Igor Vori i Lovro Jotić, a četiri pogotka upisao je i Manuel Štrlek za Kielce.

U sljedećem kolu 1. prosinca PPD Zagreb dočekuje Rhein-Neckar Löwen.

U drugom nedjeljnom susretu ove skupine Celje je kao domaćin odigrao 36:36 protiv Meškova iz Bresta.