NBA: Skromna izvedba hrvatskih košarkaša, LeBronu 1000. utakmica

U NBA ligi sinoć odigrano je maksimalnih 15 utakmica, na parketu su bila i četvorica hrvatskih košarkaša, ali niti jedan nije ostvario značajniji učinak u porazima svojih momčadi. LeBron James upisao je 1000. nastup u NBA ligi.

Bojan Bogdanović je  bio član startne petorke, igrao je 25 minuta i za to vrijeme postigao  je osam koševa uz tri skoka i asistenciju za svoje Brooklyn Netse. Oni su poraženi na gostovanju kod Indiana Pacersa 118:97. Najuspješniji u Bogdanovićevoj momčadi bio je centar Brook Lopez s 20 koševa, a Trevor Booker je imao double-double učinak, 10 koševa i 10 skokova.

Kod Indiana Pacersa najuspješniji je bio Glenn Robinson III, koji postigao 20 koševa za 39 minuta na parketu te Rodney Stuckey s 18 koševa.

Philadelphia je na domaćem terenu poražena od Chicago Bullsa 105:89. Sixersi su držali rezultatski priključak s Bullsima samo tijekom prvog poluvremena, no u nastavku su gosti pobjegli čak i na 28 razlike. Jimmy Butler i Dwyane Wade predvodili su Bullse sa po 26 koševa, dok je najefikasniji u domaćem sastavu bio Ersan Ilyasova sa 14 ubačaja. Dario Šarić igrao je 22 minute i za četiri koša je potrošio šest lopti iz igre (šut za dva 1-6, slobodna bacanja 2-2). Imao je i sedam skokova, tri asistencije i jednu blokadu.
Philadelphia je sada pala na omjer pobjeda i poraza 4-12, dok je Chicago sa 10-6 na diobi drugog mjesta u Istočnoj konferenciji.

Niz poraza na tri produžio je i Magic domaćim 91:94 neuspjehom protiv Wizardsa. U neizvjesnoj završnici najbolji igrač gostiju John Wall nije dopustio preokret, već je sa 26 koševa, 10 asistencija i sedam skokova odveo svoju momčad do tek pete ovosezonske pobjede. Uz njega dobar je kod gostiju bio Otto Porter sa 19 ubačaja. Kod domaćih istakli su se Serge Ibaka sa 19 poena i Nikola Vučević sa po 17 koševa i skokova. Hezonja je igrao osam minuta i postigao dva poena uz šut za dva 1-2 i jedan skok, dok Damjan Rudež nije igrao za Orlando.
Orlando je sada na omjeru 6-10, a Washington na 5-9.

Sunsi su sredinom treće četvrtine protiv Wolvesa imali 13 pogodaka prednosti (69:56), ali su na kraju izgubili sa 13 razlike (85:98). Gosti iz Minnesote odlično su odigrali završnu četvrtinu koju su dobili sa 31:10, a do pobjede su ih vodili Andrew Wiggins sa 25 poena i Karl-Anthony Towns sa 22 ubačaja i 10 skokova. Kod domaćih najbolji je bio Eric Bledsoe sa 23 poena i 10 asistencija, dok je Dragan Bender igrao sedam minuta za tri poena (šut za tricu 1-2,slobodna bacanja 0-2) i jedan skok.
Phoenix je s učinkom 5-12 na dnu skupine Pacific, dok je Minnesota sa 5-10 na dnu skupine Northwest.

Golden State Warriorsi sve više izgledaju kao momčad koja je prošle sezone srušila rekord u pobjedama. U petak su sa 109:85 kao gosti nadigrali Los Angeles Lakerse za svoju 10. pobjedu u nizu. Naajbolji u novoj pobjedi Warriorsa bio je Kevin Durant sa 29 koševa i 9 asistencija, dok se kod domaćih istaknuo Jordan Clarkson sa 20 ubačaja. Ivica Zubac ponovno nije nastupio za Lakerse koji su sada na omjeru 8-9, dok su Warriorsi preuzeli vrh lige sa 14-2.

Prvaci Cleveland Cavaliersi na svom su terenu nadigrali Dallas Maverickse sa 128:90 u jubilarnoj 1000. ligaškoj utakmici LeBrona Jamesa. Domaći su već u prvom poluvremenu imali i 40 razlike (68:28), a najveća im je prednost bila 45. James je svoje dostignuće proslavio sa 19 poena, 11 asistencija i 5 skokova, a najefikasniji kod prvaka bili su Kevin Love sa 27 pogodaka i 10 skokova i Kyrie Irvig sa 25 ubačaja. Kod slabih Mavsa najefikasniji je bio Dirk Nowitzki sa 15 koševa.
Cavsi su na vrhu Istoka s omjerom 12-2, dok su Mavsi posljednji sastav Zapada i čitave lige sa 2-13.

Rezultati susreta NBA lige igranih u petak:

Indiana - Brooklyn 118:97
Bojan Bogdanović igrao je za Brooklyn 25 minuta i postigao 8 koševa (šut za dva 1-5, trica 2-5) uz 3 skoka i 1 asistenciju
Philadelphia - Chicago 89:105
Dario Šarić igrao je za Philadelphiju 22 minute i postigao 4 koša (šut za dva 1-6, slobodna bacanja 2-2) uz 7 skokova, 3 asistencije i 1 blokadu
Phoenix - Minnesota 85:98
Dragan Bender igrao je za Phoenix 7 minuta i postigao 3 koša (šut za tricu 1-2, slobodna bacanja 0-2) uz 1 skok
Orlando - Washington 91:94
Mario Hezonja igrao je za Orlando 8 minuta i postigao 2 koša (šut za dva 1-2) uz 1 skok, dok Damjan Rudež nije nastupio

4. Denver 6 10 .375 2 1/2
5. Minnesota 5 10 .333 3