[VIDEO] Put do finala: Preokret u Portlandu i zadarska rapsodija

Hrvatska teniska reprezentacija drugi je put u svojoj povijesti ušla u finale Davis Cupa pobijedivši Francuze u Zadru.

Treći bod i priliku za novi naslov našoj je reprezentaciji donio Marin Čilić koji je u prvom nedjeljnom pojedinačnom dvoboju u dvorani Krešimira Ćosića svladao Richarda Gasqueta u tri seta za nedostižno ukupno vodstvo od 3-0.

Naši su tenisači do polufinala stigli s dvije tijesne gostujuće pobjede. Najprije nad Belgijom (3-2), a zatim i u dramatičnom preokretu od 0-2 i nad Amerikancima u Portlandu.

Jack Sock je svladao Marina Čilića, a John Isner je bio bolji od Borne Ćorića prvog dana dvoboja u SAD-u. Zatim su Čilić i Ivan Dodig svladali domaći par, legendarnu braću Boba i Mikea Bryana i vratili Hrvatsku u igru. U nedjelju je najprije Čilić bez izgubljenog seta svladao Isnera i izjednačio na 2-2, a pobjednički je bod donio mladi Ćorić svladavši Socka u odlučujućem dvoboju.