[SAŽECI] Europska liga: Pobjede Manchester Uniteda i Rome

U susretu 5. kola skupine A Europske lige Manchester United je na Old Traffordu pobijedio Feyenoord 4:0, dok je Roma u susretu E skupine na Olimpicu porazila Viktoriju Plzen 4:1.

[SAŽECI] EL: Poraz Intera, golovi Brozovića i Eduarda, asistencija Srne

[SAŽECI] EL: Zenit osigurao 'jedinicu', pobjede Fenerbahčea i Anderlechta


Golove za pobjedu 'Crvenih vragova' koja ih je vratila u igru za prolaz, zabili su Wayne Rooney (35), Juan Mata (69), Zlatan Ibrahimović (75) i Linegard (90+1).


U drugom dvoboju iz skupine Fenerbahče je u Istanbulu pobijedio Zorju 2:0 golovima Stocha (59) i Kjaera (67).

Fener vodi na ljestvici sa 10 bodova, na drugom mjestu je ManU s devet bodova, Feyenoord ima sedam, a Ukrajinci su na začelju s dva boda.  

Roma je u skupini E slavila protiv Viktorije Plzen 4:1 osiguravši prvo mjesto u skupini. Trostruki strijelac za talijanski sastav bio je Džeko (12, 61, 89), a pogodak je postigao i Perotti (81), dok je strijelac za goste zabio Zeman (19).

U drugom susretu Astra Giurgiu je u Beču pobijedila Austriju 2:1. Poveli su domaćini golom Rotpullera (58), izjednačio je Florea u 79. minuti, a pobjedu gostima donio je Budescu iz kaznenog udarca u 89. minuti. Austrija je od 65. minute igrala bez isključenog Grunwalda.

Ognjen Vukojević nije nastupio za Austriju.

Na ljestvici vodi Roma s 11 bodova, Astra ima sedam, Austrija pet, a Viktorija je na začelju s tri boda.

U skupini F Genk je pobijedio Rapid 1:0 golom Karelisa u 11. minuti. Ivan Močinić nije nastupio za Rapid, dok je Matej Jelić ušao u 86. minuti.

Pobjedu je ostvario i Athletic Bilbao koji je porazio Sassuolo 3:2. Gosti su poveli u 2. minuti autogolom Balenziage, no baskijski sastav je uspio okrenuti rezultat postigavši tri gola, a strijelci su bili Garcia (10), Aduriz (59) i Lekue (79). Talijani su u 85. minuti smanjili golom Raguse.

Na ljestvici vode Genk i Athletic s po devet bodova, dok Rapid i Sassuolo imaju po pet bodova.

Rezultati susreta 5. kola Europske nogometne lige:

Skupina A:
Fenerbahce Istanbul - Zorja Lugansk       2:0
Manchester United - Feyenoord Rotterdam 4:0

1. Fenerbahče                 10
2. Manchester United       9
3. Feyenoord                   7
4. Zorja Lugansk              2

Skupina B:
Astana - Apoel Nikozija                   2:1



1. Apoel                        9
2. Olympiacos             8
3. Astana                     5
4. Young Boys             5

Skupina C:
Gabala - Anderlecht      1:3



1. Anderlecht                 11
2. Saint-Etienne              9
3. Mainz 05                    6
4. Gabala                      0

Skupina D:
Zenit St. Peterburg - Maccabi Tel Aviv    2:0



1. Zenit                       15
2. Alkmaar                    5
3. Dundalk                   4
4. Maccabi Tel-Aviv      4

Skupina E:
 Roma - Viktoria Plzen 4:1
 Austria Beč - Astra Giurgiu 1:2

1. Roma                        11
2. Astra Giurgiu           7
3. Austria                     5
4. Viktoria Plzen          3

Skupina F:
Athletic Bilbao - Sassuolo 3:2
Genk - Rapid Beč 1:0

1. Genk                        9
2. Athletic Bilbao         8
3. Sassuolo                  5
4. Rapid                   5

Skupina G:
Celta Vigo - Standard Liege               1:1
Ajax Amsterdam - Panathinaikos Atena      2:0

1. Ajax                       5  4  1  0 10:5 13
2. Standard Liege             5  1  3  1  7:5  6
3. Celta Vigo                 5  1  3  1  8:7  6
4. Panathinaikos              5  0  1  4  3:11 1

Skupina H:
Gent - Braga                              2:2
Šahtar Donjeck - Konyaspor                4:0

1. Šahtar Donjeck             5  5  0  0 17:3 15
2. Braga                      5  1  3  1  7:7  6
3. Gent                       5  1  2  2  8:13 5
4. Konyaspor                  5  0  1  4  2:11 1

Skupina I:
Krasnodar - Salzburg                      1:1
Schalke 04 - Nica                         2:0

1. Schalke                    5  5  0  0  9:1 15
2. Krasnodar                  5  2  1  2  7:6  7
3. Salzburg                   5  1  1  3  4:6  4
4. Nica                       5  1  0  4  3:10 3

Skupina J:
Fiorentina - PAOK Solun                   2:3
Slovan Liberec - Karabah Agdam            3:0

1. Fiorentina                 5  3  1  1 13:5 10
2. PAOK                       5  2  1  2  5:6  7
3. Karabah                    5  2  1  2  6:10 7
4. Slovan Liberec             5  1  1  3  7:10 4

Skupina K:
Hapoel Be'er Sheva - Inter Milano         3:2
Sparta Prag - Southampton                1:0

1. Sparta Praga               5  4  0  1  7:4 13
2. Southampton                5  2  1  2  5:3  7
3. Hapoel Beer-Sheva          5  2  1  2  5:5  7
4. Inter                      5  1  0  4  5:10 3

Skupina L:
Zürich - Villarreal                       1-1
Steaua Bukurešt - Osmanlispor            2-1

1. Osmanlispor                5  2  1  2  8:7  7
2. Villarreal                 5  1  3  1  7:7  6
3. Zürich                     5  1  3  1  5:5  6
4. Steaua            5  1  3  1  4:5  6