Luda utakmica s 12 golova u Dortmundu; Mandžukić strijelac

U najnevjerojatnijoj od današnjih osam utakmica petoga kola Lige prvaka Borussia Dortmund je u skupini F pobijedila varšavsku Legiju s 8:4, a aktualni europski prvak Real je u Lisabonu svladao Sporting s 1:2, potvrdivši plasman u osminu finala.

Osim Kraljevskog kluba, u osminu finala prošli su i Borussia Dortmund, Leicester City, Monaco, Bayer Leverkusen i Juventus, koji je na gostovanju u Sevilli slavio 1:3, a posljednji pogodak na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

Legija je povela u 10. minuti golom Aleksandra Prijovića, no Borussia je uzvratila postigavši od 17. do 20. minute čak tri gola. Dva je zabio Kagawa (17, 18), a jednog Sahin (20). Prijović je u 24. smanjio na 3:2, a do kraja poluvremena Dembele (29) i Reus (32) su povećali prednost domaćina. U nastavku susreta golove za Borussiju zabili su Reus (52, 90+2) i Passlack (81), a za goste Kucharczyk (57) i Nikolić (83).

Čak 12 golova je novi rekord Lige prvaka po broju pogodaka u jednoj utakmici. Do sada je rekordan broj golova postignut u susretu Monaca i Deportiva u studenom 2003. godine, kada je momčad iz Kneževine slavila 8:3. Borussia je bila nadomak još jednog rekorda, šest golova u jednom poluvremenu. Zabila je pet i tako nije uspjela dostići Šahtar, koji je 2014. u pobjedi 7:0 protiv BATE Borisova čak šest golova zabio u prvom poluvremenu.

Real Madrid je u istoj skupini s 1:2 u gostima svladao Sporting, a na terenu su ponovno centralni vezni par sačinjavala dvojica hrvatskih reprezentativaca, Luka Modrić i Mateo Kovačić.

Real je poveo u 29. minuti golom Raphaela Varanea iz akcije koju je započeo Modrić. Hrvatski veznjak je nabacio iz slobodnog udarca, Cristiano Ronaldo je pucao, a lopta se kratko odbila do Varanea, koji je svladao Ruia Patricia. Domaćin je u 64. minuti ostao s igračem manje nakon što je isključen Joao Pereira, koji je pocrvenio zbog guranja Matea Kovačića. No, Sporting je i s igračem manje izjednačio. U 80. minuti iz kaznenog udaraca je izjednačio Adrien Silva. Ipak, tri minute prije kraja utakmice Karim Benzema je zabio za pobjedu španjolskog sastava.

U Dinamovoj skupini Juventus je u gostima preokrenuo protiv Seville i pobijedio s 1:3, čime je osigurao prolazak u osminu finala. Treći pogodak za Juventus postigao je hrvatski napadač Mario Mandžukić u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Kolo prije kraja natjecanja Juventus je vodeći u Dinamovoj skupini s 11 bodova, druga Sevilla ima 10, Lyon je treći sa sedam, a Dinamo je posljednji bez bodova.

U derbiju skupine E Monaco je pobijedio Tottenham s 2:1 i osigurao prvo mjesto u skupini. Domaćin je već u 11. minuti imao sjajnu priliku za vodstvo, no Radamel Falcao je promašio kazneni udarac, točnije njegov udarac sjajno je zaustavio Hugo Loris. Momčad iz Kneževine je povela u 48. minuti golom Djibrila Sidibea, no četiri minute kasnije izjednačio je Harry Kane iz jedanaesterca. Radost gostiju je kratko trajala. Monaco je krenuo s centra i zabio za 2:1, a pogodak je postigao Thomas Lemar. Za domaćine je branio Danijel Subašić.

U drugom susretu CSKA i Bayer Leverkusen su u Moskvi odigrali 1:1, što je 'apotekarima' bilo dovoljno za prolaz u osminu finala. Nijemci su poveli golom Kevina Vollanda iz 16. minute, a za Ruse je izjednačio Bebars Natcho iz penala u 76. minuti. Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj je odigrao cijelu utakmicu za Bayer.

U skupini G Leicester City je pobjedom protiv Club Bruggea 2:1 osigurao prvo mjesto u skupini. Golove za engleskog prvaka zabili su Okazaki (5) i Mahrez (30-11m), dok je poraz Belgijanaca ublažio Izquierdo (52). U drugom susretu Kopenhagen i Porto su odigrali bez golova.

Rezultati i ljestvice:

SKUPINA E
CSKA Moskva - Bayer Leverkusen 1-1 (Natcho 76pen/Volland 15)
Monaco - Tottenham 2-1 (Sidibe 48, Lemar 53/Kane 52. Promašeni penal: Falcao (Mon, 7)
1 Monaco            5 3 2 0 9 4 11
2 Bayer Leverkusen  5 1 4 0 5 4 7
-------------------------
3 Tottenham Hotspur 5 1 1 3 3 5 4
4 CSKA Moskva      5 0 3 2 4 8 3

SKUPINA F
Borussia Dortmund - Legia 8-4 (Kagawa 17, 19, Sahin 20, Dembele 29, Reus 32, 52,90, Passlack 80/Prijović 10, 24, Kucharczyk 57, Nikolić 83)
Sporting - Real Madrid 1-2 (Silva 80pen/Varane 29, Benzema 87). CK: Pereira (Spo, 64)
1 Borussia Dortmund 5 4 1 0 19 7  13
2 Real Madrid       5 3 2 0 14 8  11
3 Sporting          5 1 0 4 5  7  3
4 Legia Waršava     5 0 1 4 8  24 1

SKUPINA G
 Kopenhagen - Porto 0-0
 Leicester  - Club Brugge 2-1 (Okazaki 5, Nahrez 30pen/Izquierdo 52)
1 Leicester City 5 4 1 0 7 1  13
2 Porto          5 2 2 1 4 3  8
3 FC Copenhagen  5 1 3 1 5 2  6
4 Club Bruges    5 0 0 5 2 12 0

SKUPINA H
Dinamo - Lyon 1-0 (Lacazette 72)
Sevilla - Juventus 1-3  (Pareja 9/Marchisio 45pen, Bonucci 86, MANDŽUKIĆ 90+4). CK: Vaszquez (Sev, 36)