HNL: Slaven spriječio bodovni 'bijeg' Rijeke nakon kiksa Dinama

Vodeća Rijeka propustila je priliku da pobjedom na gostovanju kod Slaven Belupa iskoristi kiks Dinama protiv Istre 1961 i odlijepi se na osam bodova od drugoplasiranog branitelja naslova.

Umjesto toga u Koprivnici je utakmica okončana rezultataom 0:0, pa Riječani, koji su tako prekinuli niz od sedam uzastopnih pobjeda, sad na vrhu imaju 42 boda, dok je drugoplasirani Dinamo na 36 bodova. Ranije danas Osijek je pobjedom nad Cibalijom preskočio Hajduk i zasjeo na treću poziciju.

Slaven Belupo odigrao je dobru utakmicu protiv jakih Riječana, posebno u prvom poluvremenu. Najopasnije je bilo u 40. minuti nakon lijepe akcije i asistencije Savića, koji je gurnuo loptu kroz noge Elezu, kada je Ivanovski iz dobre pozicije s 15 metara pucao preko gostujućeg gola. U nastavku u 65. minuti Slaven je i zatresao mrežu, no gol je poništen zbog zaleđa.

Do kraja susreta svjetla pozornice ukrao je glavni sudac Andrej Burilo. U 81. minuti zbog prigovora je s klupe udaljio predstavnika Rijeke Ivana Mancea, a sedam minuta poslije isključen je i pomoćni trener Rijeke Luka Brkljača. Nakon posljednjeg zvižduka pokazao je izravni crveni karton Franku Andrijaševiću zbog riječi upućenih suigračima: Ostavi smrada jednog na miru. Dodajmo da je u Armada u 88. minuti pogodila prvg pomoćnog suca upaljačem i labelom, zapisao je delegat utakmice Damir Čilić.

Rijeka u Kupu i prvenstvu već sedam utakmica zaredom nije slavila u Koprivnici.

Cibalia - Osijek    0-2
Slaven Belupo - Rijeka  0-0