NBA: Šarićevi Sixersi svladali Benderove Sunse, pobijedio i Orlando

Košarkaši Philadelphije svladali su na svom terenu Phoenix sa 120:105 i tako stigli do treće pobjede u novoj NBA sezoni, a Dario Šarić je za pobjedničku momčad ubacio 10 koševa, uz sedam skokova i pet asistencija, a Dragan Bender je za poražene postigao dva koša uz jedan skok.

Šarić je dobro iskoristio svoju minutažu za pobjedničku momčad. Iako nije bio u početnoj postavi, odigrao je 25 minuta i za to vrijeme postigao zapažen učinak. Osim Šarića standardno dobar bio je najbolji pojedinac Sixersa ove sezone Joel Embiid s 26 koševa, sedam skokova i dvije asistencije za 20 minuta.

Za poraženu momčad nastupio je drugi hrvatski predstavnik u ovom dvoboju, Dragan Bender. On je za skromnu minutažu od 11 minuta uspio postići dva poena te skok i blokadu. Veliku večer za Sunse imao je Eric Bledsoe.  Za 30 minuta na parketu ostvario je 27 koševa, pet skokova i šest asistencija.

U ostalim susretima Orlando je kao domaćin svladao Dallas sa 95:87 bez doprinosa hrvatskih košarkaša, jer je Damjan Rudež za 12 minuta ostao bez ubačaja, a Mario Hezonja nije ni ulazio u igru.

Najuspješniji u pobjedničkoj momčadi Magica bili su D.J. Augustin s 18 poena te Nikola Vučević s double-double učinkom od 12 koševa i 12 skokova.

U redovima Mavericksa najviše su se iskazali Jonathan Gibson s 26 poena i šest skokova te Seth Curry s 13 koševa i četiri asistencije, ali to nije bilo dovoljno da iznenade domaćina.

Košarkaši Golden Statea svladali su u Milwaukeeju domaće Buckse sa 124:121, a iako su u posljednjoj četvrtini imali prednost od 14 koševa sve do posljednje akcije morali su se boriti za 11. pobjedu u sezoni, u kojoj je Warriorse s 33 koša predvodio Kevin Durant.

Klay Thompson je u slavlje momčadi iz Oaklanda ugradio 29 koševa uz pet pogođenih trica, a kapetan Stephen Curry je postigao 20 poena.
Svaka pobjeda u gostima je dobra. Zapravo, svaka je pobjeda dobra, pogotovo kad je ostvarena kad nismo baš briljirali, a igrali smo i drugu večer zaredom. Mislim da je Milwaukee igrao fantastično, no mi smo napravili što smo trebali, izjavio je nakon dvoboja trener Golden Statea Steve Kerr.

Njegov suparnik na drugoj strani Jason Kidd žalio je za propuštenim prilikama svoje momčadi u kojoj su najbolji bili Giannis Antetokounmpo s 30 koševa i Jabari Parker s 28.
Kad igrate protiv najboljih momčadi, onda je sve što želite prilika za pobjedu. Mi smo imali svoje prilike, ali ih, nažalost, nismo uspjeli iskoristiti, izjavio je Kidd.

Unatoč pobjedi Golden State (11-2) je ostao na drugom mjestu Zapadne konferencije, jer su do trijumfa u noći sa subote na nedjelju stigli i Los Angeles Clippersi (12-2) koji su pred svojim navijačima svladali Chicago sa 102:95.

NBA rezultati, 19.11.:

Philadelphia - Phoenix 120:105
(Dario Šarić 25 min, 10 k, 7 s, 5 a / Dragan Bender 11 min, 2 k, 1 s)
Orlando - Dallas 95:87
(Damjan Rudež 12 min, 1 ol; Mario Hezonja nije ulazio)
LA Clippers - Chicago 102:95
Milwaukee - Golden State 121:124
Memphis - Minnesota 93:71
Washington - Miami 111:114
Detroit - Boston 92:94
Houston - Utah 111:102
New Orleans - Charlotte 121:116 (produžetak)

4. Denver        4  8  .333 3 1/2
5. Minnesota     4  8  .333 3 1/2