HNL: Hajduk minimalno svladao Lokomotivu

Hajduk je u 16. kolu HNL-a golom Hamze u 61. minuti pobijedio Lokomotivu, što mu je peta uzastopna pobjeda na Poljudu.

Hajduk je od početka bio agresivniji i dominirao je, a najbolju priliku imao je u 51. minuti, kad je Ćosić nakon kornera volejom zaprijetio gostujućem vrataru. Tri minute kasnije došao je ipak jedini gol na utakmici, Kvesić je ubacio s lijeve strane, a Hamza Barry je s 10-ak metara zabio svoj prvi gol u bijelom dresu.

Splićanima, koji su uoči susreta ostali bez vratara Lovre Kalinića zbog manjih problema s vratom, je to ukupno deveta pobjeda sezone, a šesta pred svojim navijačima, dok je Lokosima ovo bio četvrti poraz u nizu, i to bez postognutog pogotka.

U sljedećem kolu Hajduku u goste dolazi zaprešićki Inter, koji je ranije danas kod kuće nadvisio Split s 2:0.