A-1: Jolly JBS preokretom iznenadio Cibonu

Košarkaši Jolly JBS-a uspjeli su na gostovanju iznenaditi Cibonu te pobijediti 87:78 (21:27, 20:22, 22:6, 24:23) u 7. kolu A-1 lige.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu te uspjeli zadržati vodstvo tijekom cijelog prvog poluvremena. U drugom poluvremenu Ciboninim igračima je pala koncentracije, što je dovelo do prvog vodstva gostiju sredinom treće četvrtine (49:51). Tada košarkaši Jolly JBS-a preuzimaju inicijativu te dolaze do velikog preokreta i upisuju zasluženu pobjedu.

Sretni smo što smo dobili još jednog ABA ligaša ove sezone. Ekipu koja je među četiri najbolje i kandidat za final four ABA lige. Čestitam svojim momcima koji su odigrali odlično drugo poluvrijeme, rekao je trener Jollyja Ivan Velić.

Cibonaš Petar Marić čestitao je Jollyju na zasluženoj pobjedi: Čestitam protivniku, zasluženo su pobijedili, bili su bolji, pogotovo drugo poluvrijeme. Nama se konstantno događa taj pad u trećoj četvrtini, kako u obrani tako i u napadu.

Svoj komentar utakmice dao je i trener Cibone Damir Mulaomerović: Bili smo  neshvatljivo loši. Nema alibija za ovakvu igru. Problem je bio u pristupu i timskim zadacima koje nismo do kraja ispunili. Poraz me najmanje brine, ima tu drugih stvari, osjetio sam strah u momčadi pogotov kod preuzimanja nekih šuteva.

U redovima Vukova najbolji su bili Žižić s 29 i Šakić s 16 poena dok su kod Jollyja najefikasniji bili Novačić s 22 ubačena koša te Markulin s 19.

Momčad Jolly JBS-a prva je na ljestvici A-1 lige s šest pobjeda iz sedam utakmica, no ima i utakmicu više od svojih pratitelja Cedevite, Šibenika i Splita koji su na omjeru 5-1. Cibona je ovim porazom pala na peto mjesto na ljestvici uz omjer 4-2. Posljednja momčad lige je Hermes Analitica koja nakon šest kola još čeka svoju prvu pobjedu.