LP: Gostujuća pobjeda Vardara, sedam golova Cindrića

U susretu 7. kola B skupine rukometne Lige prvaka skopski Vardar je na gostovanju pobijedio Rhein-Neckar Lowen 33:27 uz sjajnu predstavu hrvatskog rukometaša Luke Cindrića koji je zabio sedam golova.

Uz Cindrića sjajnu predstavu pružio je i Španjolac Joan Canellas postigavši 10 golova. Njegov sunarodnjak Jorge Maqueda je dodao četiri gola, a naš Ivan Čupić je postigao dva pogotka.

U njemačkim redovima najefikasniji je bio je Islanđanin Valur Gudjon Sigurdsson sa sedam golova, dok je njegov sunarodnjak Alexander Petersson dodao šest pogodaka.

Vardar vodi u skupini sa 12 bodova, dva više od Vive Tauron Kielcea koji je u srijedu u Varaždinu slavio protiv PPD Zagreba. Na trećem mjestu je RN Lowen s devet bodova, a zatim slijede Pick Szeged (7), Meškov (6), Kristianstad (3), PL Celje (3) dok je hrvatski prvak PPD Zagreb na začelju ljestvice s dva boda.

REZULTATI:
Skupina A:
Četvrtak, 17. studenog:
Wisla Plock - Kadetten Schaffhausen 33:26 (15:12)
Nedjelja, 20. studenog:
Bjerringbro-Silkeborg - Barcelona
Veszprem - Paris Saint-Germain
Kiel - Flensburg-Handewitt

LJESTVICA:
1. Paris Saint-Germain 6 5 0 1 191-161 10
2. Barcelona 6 5 0 1 172-156 10
3. Veszprem 6 3 2 1 158-154 8
4. Flensburg-Handewitt 6 3 1 2 149-144 7
5. Kiel 6 3 0 3 154-152 6
6. Orlen Wisla Plock 7 2 1 4 182-192 5
7. Bjerringbro-Silkeborg 6 2 0 4 161-167 4
8. Kadetten Schaffhausen 7 0 0 7 183-224 0

SKUPINA B
Srijeda, 16. studenog:
PPD ZAGREB - Vive Tauron Kielce 23-26 (12-11)
Četvrtak, 17. studenog:
Rhein-Neckar Lowen - Vardar Skoplje 27-33 (16-17)
Subota, 19. studenog;
Kristianstad - Pick Szeged
Meškov Brest - Celje Pivovarna Laško

LJESTVICA:
1. Vardar Skoplje 7 6 0 1 221-192 12
2. Vive Tauron Kielce 7 5 0 2 213-199 10
3. Rhein-Neckar Lowen 7 4 1 3 203-200 9
4. Pick Szeged 6 3 1 2 163-158 7
5. Meškov Brest 6 3 0 3 162-161 6
6. Kristianstad 6 1 1 4 165-179 3
7. Celje Pivovarna Laško 6 1 1 4 163-182 3
8. PPD ZAGREB 7 1 0 6 171-190 2

SKUPINA C
Subota, 19. studenog:
Tatran Prešov - Montpellier
Naturhouse La Rioja - Čehovski medvedi
Nedjelja, 20. studenog:
Elverum - Metalurg Skoplje

LJESTVICA
1. Naturhouse La Rioja 6 4 1 1 175-157 9
2. Montpellier 6 4 0 2 173-150 8
3. Tatran Prešov 6 3 0 3 161-166 6
4. Elverum 6 2 1 3 152-162 5
5. Čehovski medvedi 6 1 2 3 159-162 4
6. Metalurg Skoplje 6 2 0 4 127-150 4

SKUPINA D
Četvrtak, 17. studenog:
Dinamo Bukarešt - Holstebro 30-25 (12-12)
Subota, 19. studenog:
ABC/UMinho - Bešiktaš
Nantes - Motor Zaporožje

LJESTVICA:
1. Nantes 6 5 1 0 182-153 11
2. Motor Zaporožje 6 3 1 2 175-157 7
3. Bešiktaš 6 3 1 2 162-168 7
4. Dinamo Bukarešt 7 2 2 3 205-201 6
5. ABC/UMinho Braga 6 2 0 4 175-189 4
6. Holstebro 7 1 1 5 193-224 3