NBA: Double-double Šarića u pobjedi Sixersa, 11 koševa Rudeža

Košarkaši Šarićeve Philadelphije su u dvoboju začelja sa 109:102 pobijedili Washington Wizardse, što im je tek druga pobjeda sezone, a hrvatski reprezentativac ostvario je svoj drugi double-double učinak, iako je prvi put nakon 10 uzastopnih uvrštenja u startnu petorku ušao s klupe.

Sixerse je s 19 poena predvodio Jahlil Okafor, koji je zbog problema s prekršajima odigrao tek 20-ak minuta, dok je Šarić za 26 minuta igre ostvario 13 poena i 12 skokova.

Sixersi su u prvom poluvremenu izgradili prednost od čak 24 koša, no ona se u zadnjoj četvrtini istopila. Nakon što je John Wall pogodio dva slobodna bacanja i smanjio zaostatak Wizardsa na tri koša (103:100) minutu i pol prije kraja, Richaun Holmes je zabio tricu za novo odvajanje na 106:100. Wall je na to odgovorio još jednim košem, ali su se onda Sixersi zatvorili i nisu dopustili Wizardsima da provuku loptu kroz mrežicu sve do kraja. Pobjedu su zapečatili Sergio Rodriguez i Šarić preciznošću s linije slobodnih bacanja.

Orlando Magic je također upisao pobjedu, sa 89:82 pobijedio je New Orleans Pelicanse, koji su igrali bez svog najboljeg igrača Anthonyja Davisa. Damjan Rudež je odigrao 14 ui pol minuta i u tom je razdoblju zabio 11 koševa uz tri skoka. Mario Hezonja nije zaigrao za Magic.

Najučinkovitiji kod Orlanda s po 16 poena bili su Serge Ibaka i Evan Fournier. Pelicanse je predvodio Terrence Jones s 26 koševa.

Phoenix Sunsi su izgubili od Denver Nuggetsa 104:120. Dragan Bender je odigrao 2:26 minute i za to vrijeme ostvario je jednu asistenciju te je uspio uputiti šut za tricu.. Najbolji strijelci Phoenixa bili su Brandon Knight s 32 i Devin Booker s 24 kođa. Wilson Chandler je ubacio 28 za Denver.

Cleveland Cavaliersi su igrali bez LeBrona Jamesa i izgubili od Indiana Pacersa 103:93. Do pobjede su Pacerse vodili Paul George s 21 te Jeff Teague s 20 poena. Kod Clevelanda su najbolji bili Kevin Love, koji je utakmicu završio s 27 koševa i 16 skokova, te Kyre Irving s 24 koša.

Philadelphia 76ers - Washington Wizards            109-102
(Dario Šarić je igrao 26:13 minuta za Philadelphiu, 12 skokova, 13 koševa, 1 asistencija)

Orlando Magic - New Orleans Pelicans                89-82
(Damjan Rudež je igrao 14:31 minutu za Orlando, 11 koševa, tri skoka; Mario Hezonja nije igrao)

Denver Nuggets - Phoenix Suns                      120-104
(Dragan Bender je igrao 2.26 minute za Phoenix, bez učinka)

4. Denver        4  7  .364 2 1/2
5. Minnesota     3  7  .300 3