A-1: Cedevita nadvisila Kvarner 85:78

U šestom kolu A-1 lige Cedevita je u gostima pobijedila Kvarner sa 85:78, što je peta uzastopna pobjeda Zagrepčana nakon uvodnog poraza od Splita.

Filip Bundović s 18 poena i osam skokova te Džanan Musa s 15 koševa i osam skokova predvodili su pobjednike, a kod Riječana najbolji je bio Mauro Veljačić s 23 poena i 11 dodavanja.

Gosti su prvu četvrtinu zaključili uz vodstvo 21:16, sredinom druge dionice imali su i 42:29, ali do poluvremena Kvarner je smanjio na 48:41, te u trećoj četvrtini čak i poveo. Ipak, nizom 11-0 u završnici te dionice Cedevita se vratila u vodstvo te u zadnju četvrtinu krenula s prednošću 67:60.

Nije se domaćin ni tada predao, izjednačio je na 71:71, a tri minute prije kraja bilo je samo plus dva za goste. Važnu tricu pogodio je za Cedevitu Marko Ramljak 2:13 minuta prije kraja (80:75), a točno minutu prije zadnjeg zvuka sirene Duje Dukan zakucao je za 82:75, potvrdivši pobjedu Zagrepčana.