Masters: Pobjede Đokovića i Raonica, Čilić u ponedjeljak s Murrayjem

Srpski tenisač Novak Đoković pobjednički je krenuo u obranu naslova na završnom turnir najbolje osmorice, ATP Mastersu u Londonu.

U susretu 1. kola skupine Ivan Lendl svladao je debitanta na ovom turniru, Austrijanca Dominica Thiema 6:7 (10), 6:0, 6:2.

Thiem je dobio prvi set nakon čak 69 minuta borbe iskoristivši sedmu set-loptu u "tie-breaku", ali Đoković je projurio kroz ostala dva seta za samo 53 minute ispustivši samo dva gema.

U drugom susretu ove skupine Kanađanin Milos Raonic je bez problema svladao Francuza Gaela Monfilsa 6:3, 6:4 za sat i 26 minuta.

Naš najbolji tenisač Marin Čilić smješten je u McEnroe skupinu te će u ponedjeljak od 21 sat igrati protiv prvog tenisača svijeta Andyja Murrayja.

Ranije u nedjelju su u 1. kolu skupine Edberg/Jarrdy u konkurenciji parova Ivan Dodig i Brazilac Marcelo Melo izgubili od Amerikanaca Boba i Mikea Bryana 6:7 (3), 0:6.