ABA: Cedevita se vratila s -17 i u Beogradu svladala Partizan

U derbiju 9. kola regionalne ABA lige košarkaši Cedevite slavili su u Beogradu protiv Partizana 97:87 (22:23, 27:28, 24:15, 24:21).

Zagrepčani su u drugoj četvrtini u jednom trenutku bili na -17. U tom periodu suci su isključili i trenera Veljka Mršića, no poslije 16-1 serije Partizana Gianmarco Pozzecco, koji je preuzeo vođenje momčadi, pozvao je timeout, naredio promjenu obrane na zonu i od tog trenutka Cedevita se počela dizati.

Na veliki odmor s vodstvom 51:49 otišli su domaćini, no Cedevita je u trećoj četvrtini preuzela vodstvo. U posljednjih 10 minuta gosti su ušli sa 73:66, a tu prednost nisu ispustili jer je ponovno fantastičan bio Pierre Jackson, koji je utakmicu završio s 32 poena, devet asistencija i dva skoka.

Miro Bilan
dodao je 19 poena, devet skokova i dvije asistencije, a Marko Tomas 16 poena i dvije asistencije. Domaćine su predvodili Novica Veličković s 20 poena i šest skokova i William Hatcher s 19 poena i šest asistencija.

Cedevita i Partizan sada imaju omjer od šest pobjeda i tri poraza, a vode Budućnost i Zvezda s omjerom 8-0.