Euroliga: Odličan Simon, solidni Tomić i Banić

U šestom kolu Eurolige Barcelona je pobijedila Žalgiris s 92:86, Emporio Milan je rekordnim učinkom 105:92 nadvisio Efes, a Panathinaikos je nakon produžetka bio bolji od Maccabija s 83:75.

Barca je bila bolja od litvanskog Žalgirisa u dosta neizvjesnoj utakmici, u kojoj je uglavnom vodila, ali je 22 sekunde prije kraja Edgaras Ulanovas tricom doveo Litnance na samo dva poena minusa (88:86). Ipak, preciznost s linije slobodnih bacanja do kraja osigurala je Kataloncima pobjedu 92:86.

Najbolji kod Barcelone bio je Tyrese Rice s 29 koševa i tri dodavanja, dok je hrvatski centar Ante Tomić za 20 minuta igre ostvario 10 koševa i šest skokova. Kod Žalgirisa 26 poena i tri skoka ostvario je Brock Motum.

Unics Kazan je sa 65:62 pobijedio Crvenu zvezdu uz 23 koša Keitha Langforda. Hrvatski košarkaš Marko Banić ostvario je kod pobjednika 10 poena i pet skokova, a upravo je on zabio zadnja dva slobodna bacanja, i to nakon što je skokom u napadu izborio prekršaj na sebi.

Pao i Maccabi su nakon 40 minuta bili izjednačeni (67:67), a onda su početkom dodatnog vremena Singleton, Gist i Nichols tricama odveli nakon dvije minute Grke do prednosti 77:69.

Pao je do pobjede predvodio Chris Singleton s 26 i šest skokova, a kod Maccabija 15 poena, pet skokova i pet dodavanja ostvario je Sonny Weems.

Emporio Armani je svladao Efes na krilima 22 koša i sedam skokova Rakima Sandersa, dok je Krunoslav Simon za 28 minuta na parketu ostvario 14 poena, devet skokova i osam asistencija. Kod poraženih 18 je zabio Thomas Heurtel.

Darussafaka ja sa 72:70 bila bolja od Brose Bamberga uz 17 koševa i pet skokova Willa Clyburna za pobjednike. Kod poraženih Leon Radošević je za 17 minuta zabio šest poena, a ostvario je i dva skoka.